Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

danpower

Danpower Eesti AS tegi neljapäeval Seminari tänaval algust uue kaugküttetorustiku rajamisega, mi vahetab välja 1970ndatel paigaldatud torud.

„Vana torustik on paigaldatud 70ndatel aastatel ja on seetõttu väga avariiohtlik,” ütles ettevõtte müügi- ja kliendisuhete juht Maire Udras.

Tööde käigus rekonstrueeritakse lisaks Seminari väljakule ka Seminari ja Koidula tänava kaugküttetorustik kokku 600 meetri ulatuses.

Järgmisel nädalal algavad torustiku ehitustööd ka Laane elurajoonis Laane 4 ja 6 aadressidel paiknevate majade suunas. Hiljem jätkatakse torutöödega teisel pool tänavat.

„Laane elamurajoon on Võru linnas viimane piirkond, kus elanike varustamiseks kütte ja tarbeveega kasutatakse künades paiknevat amortiseerunud neljatorusüsteemi, kus soe vesi jõuab tarbijateni eraldi torustiku kaudu,” selgitas Udras.

Sestap asendatakse seal vana, suurte soojakadudega süsteem uue eelisoleeritud kahetorusüsteemiga.

Torustiku ehitus toob kaasa ebamugavusi liikluses ning asjasse puutuvates elamutes katkestusi sooja tarbeveega varustamisel. Kohalikele elanikele on alati tagatud juurdepääs oma kinnistule. Samas küttevarustus on novembrini kestvate ehitustööde ajal elanikele tagatud, kinnitas ettevõte.

Danpower investeerib tänavu kaugküttetrassidega seotud projektidesse 1,5 miljonit eurot, kulutusi aitab katta Keskkonnainvesteeringute Keskus.

LÕUNAEESTLANE

FOTO: MARIANNE METT/VÕRU LINNAVALITSUS

Viimased uudised