Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laborispetsialistid pipeteerivad koroonaproove laminaarkapis. Foto: Synlab

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2235 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 20 testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale (neist 7 Tallinna), kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati üheteistkümnel inimesel. Ida-Virumaale lisandus neli ja Saaremaale kaks uut positiivset koroonaviiruse proovi. Jõgevamaale ja Lääne-Virumaale lisandus üks uus koroonaviiruse juhtum, ühel juhul puudus positiivse proovi andnul rahvastikuregistris registreeritud elukoht.

Harjumaa üheteistkümnest uuest haigestunust kolm on jalgpallurid

Harjumaa üheteistkümnest juhust viis on kohalikku päritolu ehk haigestusid nakatunu lähikontaktsed, kolmel juhul viiest on tegu jalgpalliklubi Nõmme Kalju mängijatega. Mängijaid testiti eile Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) initsiatiivil, liidu kriisikomisjoni liikme Mihkel Uibolehe sõnul võtab EJL viiruse leviku takistamist väga tõsiselt. „Kui seni on meeskonnas toimuvat korraldanud klubi, siis kuna olukord on eskaleerunud, võtab jalgpalliliit selle kriisi juhtimise üle,” ütles Mihkel Uiboleht. Jalgpallurid tunnevad end hästi ja viibivad isolatsioonis.

Terviseameti põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 400 inimese, kellest 71 on haigestunud.

Saaremaa kaks uut haigusjuhtu said alguse lähikontaktist väljaspool Saaremaad elava pereliikmega.

Ida- ja Lääne-Virumaa juhtudest neljal juhul on tegemist senise haige lähikontaktsetega, ühel juhul on haigestumise asjaolud selgitamisel. Kokku on Ida-Virumaal neli koroonaviiruse kollet: Estonia kaevanduse kolle (54 haigestunut), Jõhvi Keldri kolle (15 haigestunut), Ojamaa kaevanduse kolle (8 haigestunut) ja nii-öelda Ühendkuningriigi kolle, millega on tänaseks seotud 12 haigusjuhtu. Kolle sai alguse Ühendkuningriigis elavate sugulaste külaskäigust Eestisse, viimased kuus koldesse arvestatud haigusjuhtu on seotud Sonda kõrtsi külastamisega 21. augustil. Terviseameti ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 750 inimese, kellest 98 on haigestunud.

Seoses koroonaviirusega vajab haiglaravi 9 inimest

Tänase, 1. septembri hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 9 inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Möödunud ööpäeva jooksul uusi COVID-19 juhtumeid ei lisandunud ning kedagi haiglast koju ei saadetud.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 411 COVID-19 haigusjuhtumit  398 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 2112 inimest. Neist 1 601 inimese (75,8 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 511 inimese puhul (24,2 protsenti) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 14,7.

Eestis on kokku tehtud üle 150 tuhande esmase testi, nendest 2 395 ehk 1,6 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Kuidas peatada koroonaviiruse levik?

  • Kõige efektiivsem meede nakkuse vältimiseks on distantsi hoidmine.
  • Rahvarohketes kohtades ja eriti siseruumides, kus ei ole võimalik teiste inimestega distantsi hoida, on soovitav kanda ka maski.
  • Kinniseid rahvarohkeid kohti tuleks võimalusel vältida.
  • Järgida tuleb kätehügieeni ehk teisisõnu: käsi tuleb pesta tihti.
  • Kätepesuks tuleb kasutada sooja vett ja seepi, avalikes kohtades alkoholipõhist käte desinfitseerimisvahendit.
  • Aevastamisel või köhimisel tuleb oma suu ja nina katta ühekordse salvrätiga. Kasutatud salvrätt tuleb koheselt visata prügikasti ja seejärel käed puhastada. Salvrätikut puudumisel kasuta oma varrukat (küünarvarre osa), mitte paljast kätt.
  • Haigena tuleb püsida kodus, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile.
  • Laadi Google Playvõi App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.meCOVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Viimased uudised