Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

USA telekanal CNN tegi eksklusiivse ülevaate sellest, kuidas Eestis harjutatakse praegu NATO sõda Venemaa vastu. Osalevad Taani tankid Leopard ja Briti tankid Challenger.

Prantsuse väed etendavad vastast ja Eesti võitlejad suruvad neid tagasi. Eesti võitlejatel on õla peal Ukraina embleemid, selgub CNN-i videost.

Saatejuht Nick Robertson ütles, et tingimustes, kus samas lähedal Ukrainas käib sõda, on selline harjutus palju realistlikum.

Kokku osalevad harjutusel 44 tanki, millest kaks kolmandikku on Briti tankid Challenger 2. Samad tankid saadetakse varsti Ukrainasse. Õppustel harjutati Leopardide ja Challengeride omavahelist suhtlemist, mis on vajalik Ukrainas.

Saatejuht räägib, et ukrainlased tahavad kasutada Lääne tanke kui raudset rusikat, millega murda läbi Vene kaitseliinide, et anda Vene presidendile Vladimir Putinile valus õppetund ja saada tagasi kaotatud alad.

Samas võib Ukrainal selleks kuluda mitu aastat, et suuta panna tankid tööle nii, et nende abil oleks võimalik territooriume tagasi võtta.

Eesti kaitseminister Hanno Pevkur ütles CNN-ile, et kui lähimate nädalate või kuude jooksul läbimurret ei tule, siis venib sõda väga pikaks.

Viimased uudised