Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna, 7. juulil alandas Circle K nii bensiini kui diislikütuse jaehinda kõikides teenindusjaamades üle Eesti. Bensiini uus jaehind on 2,049€/L ning diislikütusel 1,949€/L.  

Kuna maailmaturgude hinnad pöörasid langusesse, siis saame täna langetada ka nii mootoribensiini kui diislikütuse hindu kõikides teenindusjaamades üle Eesti. Samas on maailmaturul endiselt turbulentsed ajad – kauaks langus kestab, ei oska hetkel öelda,“ sõnas Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi. Tema sõnul on analüütikute seas nii neid, kes näevad lähiajal toornafta hinna kolmekordistumist kui ka neid, kelle arvates hind langeb 65 USD/barrel juurde.  

Eile alanud maailmaturu hinnalanguse taga on peamiselt kartus majanduslanguse ees, mis on vähendanud nõudlust ning viinud toormehinnad alla. „See omakorda vähendab riski naftatoodete võimaliku defitsiidi osas. Lisades siia keskpankade agressiivsed intressimäära tõstmised, Hiina range COVID poliitika ja selle mõju nõudlusele, on maailma toornafta pööranud langusesse,“ lisas Sassi.  

Kütusehindade jaemüügihindade määramisel lähtub Circle K nii mootorikütuste sisseostuhindadest, riiklikest maksudest ning kohalikust konkurentsis. 

Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootoribensiine ega diislikütust. Circle K Eesti AS ostab kõik mootoribensiinid ja diislikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest.

Viimased uudised