Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Bensiini maailmaturu hind on nädala vaates samal tasemel, ent lähitulevikus nähakse survet hinnatõusule.

Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi ütles, et mootorikütuste valmistoodete hinnadünaamika oli nädala jooksul hüplik. „Eelmisel reedel saavutas bensiini hind oma novembri tipu, sel nädalal on hinnad allapoole korrigeerunud ja nädala keskmine enam-vähem samal tasemel võrreldes eelmise nädalaga. Diislikütuse hind on novembri senisest tipust viimastel päevadel samuti allapoole korrigeerunud. Analüütikute ootused on päevade lõikes olnud muutuvad, kuid suures plaanis oodatakse siiski bensiini hinnale pigem langust ning diislikütuse hinnale pigem tõusu,“ tõdes Sassi.

Sassi nentis, et maailmaturu hindade osas on suurimaks mõjutajaks vähem kui kuu aja pärast (5. detsembril) kehtima hakkav Euroopa Liidu embargo Vene päritolu toornaftale. „Ei ole välistatud, et tekib olukord, kus diislikütust ei ole Euroopas pakkumises nii palju, kui suur on nõudlus. Nõudlust veab üles eelkõige suurtööstus, kus püütakse seni kasutusel olnud gaasile leida alternatiive ning valdavalt on selleks diislikütus või kütteõli,“ tõdes Sassi lisades, et meie regioonis tõstab omakorda diislikütuse hinda ka üleminek talvisele kütusele. Toornafta hinda üritab kõrgemal tasemel hoida ka OPEC (ootus vähemasti 90 USD/b) ning mootorikütuste hinnastamisjuhi sõnul on sel otsene mõju ka mootorikütuste hinnale maailmaturul.

Circle K hinnastamisjuht tõi veel välja, et hetkel püsib Vene nafta eksport jätkuvalt püsival tasemel: „Näiteks oli möödunud nädalal toornafta eksport Venemaalt viimase viie kuu kõrgemail tasemel. Suurimaks küsimuseks on, milliseks kujuneb aga nõudluse ja pakkumise suhe pärast 5. detsembrit, mil sanktsioonide alla läheb Venemaa toornafta ning alates 5. veebruarist, mil embargo laieneb ka teistele Vene päritolu naftatoodele.“

Indrek Sassi rõhutas, et kuigi kütuse maailmaturuhinnad on volatiilsed, siis tuleb meeles pidada, et maailmaturu sisseostuhindade muutus jõuab Eestisse ligikaudu nädalase viitega. Seega mõjutab Eesti tanklate müügihindasid jätkuvalt viimaste nädalate toornafta hinna tõus.

Circle K Eesti AS ostab kõik mootoribensiinid ja diislikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest. Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootoribensiine ega diislikütust. Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisesse jaemüügi kontserni Alimentation Couche-Tard Inc.

Viimased uudised