Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Novembri esimesel nädalal tegi bensiini hind maailmaturul järsu hüppe ülespoole, kuid sellest hoolimata usuvad analüütikud bensiinihinna alanemisse. Diislihinna prognoosimisel ollakse ootaval seisukohal.

Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi nentis, et novembri esimesel nädalal on valmistoodete maailmaturu hindades rohkem liikumist. „Bensiini hind tegi teisipäeval ligi 8-protsendilise hüppe samal ajal, kui diislikütuse hind hoopis langes paari protsendi võrra. Vastupidiselt teisipäevasele hinnaliikumisele ootavad analüütikud pigem bensiinihinna alanemist ning diislikütuse osas on arvamused lahknevad,“ lausus Sassi. Ta lisas, et diislikütuse hinnasurve peamine mõjur on vene diisli ärakukkumine, millele asenduse leidmine on võimalik, kuid sellel on oma hind.

Kütuseeksperdi sõnul on kõige huvitavamad arengud kütuse maailmaturul seotud OPECiga, kus Saudi Araabia eestvedamisel ette võetud tootmiskärbe on jätnud OPEC riikidest mulje kui Vene agressiooni Ukrainas toetavatest riikidest. „Samuti on kärpeotsus välja vihastanud USA ning ilmselt on see pannud vähemasti osad riigid tehtud otsuse üle järgi mõtlema. Näiteks ütles Araabia Ühendemiraatide energiaminister, et OPEC on alati valmis toornafta turge tasakaalustama, kui tarbijad abi vajavad,“ selgitas Cirle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht.

Indrek Sassi rõhutas, et kuigi kütuse maailmaturuhinnad on volatiilsed, siis tuleb meeles pidada, et maailmaturu sisseostuhindade muutus jõuab Eestisse ligikaudu nädalase viitega. Seega mõjutab Eesti tanklate müügihindasid jätkuvalt viimaste nädalate toornafta hinna tõus.

Circle K Eesti AS ostab kõik mootoribensiinid ja diislikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest. Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootoribensiine ega diislikütust. Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisesse jaemüügi kontserni Alimentation Couche-Tard Inc.

Viimased uudised