Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Circle K

Maailmaturu valmistoodete hinnalangusest lähtuvalt langetas Circle K täna mootorikütuste hindu. Bensiini uus jaehind on 1,779 €/lja diislikütuse uus jaehind on 1,679€/l.

 „Maailmaturu valmistoodete hinnad on viimase nädala olnud languses, mis võimaldas Circle K-l alandada nii mootoribensiini kui diislikütuse jaehinda. Viimase nädala jooksul on toornafta hind maailmaturul langenud tingituna Maailmapanga kasinast majandusprognoosist,” lausus Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi.

Tema sõnul on maailmaturu hinnalanguse taga majanduse nõrk väljavaade, mis kaalub üles Saudi Aaraabia ja Venemaa tootmiskärped, millega on püütud viimastel nädalatel toornafta hinda maailmaturul tõsta. Maailmaturu hinnale avaldavad Sassi sõnul mõju üldised negatiivsed mõjud jätkuvalt kõrge inflatsiooni osas. „Analüütikud prognoosivad, et kõrge inflatsioon võib sel aastal veel ühe 0,25%-lise USA intressimäärade tõusu. See omakorda jahutab majandust ning vähendab nõudlust naftatoodete järele,” selgitas Sassi.

Kütusehindade jaemüügihindade määramisel lähtub Circle K nii mootorikütuste sisseostuhindadest, riiklikest maksudest ning kohalikust konkurentsist.

Circle K mootorikütuste hinnastamisjuht rõhutas, et Circle K Eesti AS ostab kõik mootorikütused otse Euroopa Liidus asuvatest rafineerimistehastest. Circle K Eesti AS ei osta, müü ega vahenda Venemaal ega Valgevenes toodetud mootorikütuseid.

Circle K Eesti AS kuulub Kanada päritolu rahvusvahelisesse kontserni Alimentation Couche-Tard Inc. Alimentation Couche-Tard Inc. on maailma üks juhtivaid jaemüügikontserne, mis tegutseb 24 riigis ning opereerib 14 332 teenindusjaama üle maailma. Ettevõttes töötab kokku üle 122 000 töötaja.

Viimased uudised