Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: ebus.ee, Mark

Antsla kandi rahvas elas möödunud nädalal üle ühe korraliku bussi-šoki. Kõigepealt tuli teade, et käesolevast nädalast jääb käigust ära Antsla-Tartu-Tallinna bussiliin, mis tähendanuks Antslale isolatsiooni jäämist.

Valla arenguspetsialist Kalev Joab kirjutas juba Facebookis, et Antslast saab saar, kuhu pääseb ainult isikliku sõiduvahendi või taksoga.

Nimelt teatas bussifirma Taisto Liinid nädal aega tagasi 27. novembril, et seoses majandusliku mittetasuvusega jääb alates 4. detsembrist käigust ära bussiliin nr 112 Tallinn-Tartu-Otepää-Kääriku-Sangaste-Antsla.

Taisto põhjendas liini ärajätmist tiheda konkurentsiga Tallinn-Tartu liinil, mistõttu pole mõtet ka enam Antslasse sõita. Tegemist oli ainukese bussiliiniga, mis ühendas Antsla ja Urvaste valdasid Tartu ja Tallinnaga ning lisaks oli see ainuke buss, millega oli võimalik sõita Sangaste ja Otepää valdade bussipeatustest otse Tallinnasse. Taisto Liinid teenindas nimetatud liini järjest alates 2003. aastast. Ettevõte vabandas kõigi oma reisijate ees muudatusega kaasnevate ebameeldivuste pärast.

Antsla ja Urvaste kandi rahvas läkski möödunud nädalale vastu teadmisega, et otse nad bussiga enam Tartusse ja Tallinna ei pääse. Pakuti juba võimalusi sõita mitme bussiga läbi Võru (mis on aeglane) või Valga. Variant oli ka minna Tsirguliinast rongi peale ja sealt edasi.

Nädala lõpus, 1. detsembris aga teatas Taisto ootamatult, et paneb alates tänasest, 4. detsembrist käima uue ajutise bussiliini nr 330 Tartu-Otepää-Kääriku-Sangaste-Antsla. See võimaldab inimestel Antslast vähemalt Tartusse sõita. Buss väljub iga päev Tartust kell 11:15 ja Antslast kell 14:35.

Antsla-Tartu liin on käigus kaks nädalat. Bussifirma andis teada, et selle aja jooksul peaks Maanteeamet leidma püsiva ja pikaajalise lahenduse, et tagada Antsla valla elanikele  bussiühenduse võimalus Tartuga.

Lõunaeestlane jääb lootma, et see nii ka sünnib ning et Antsla ja Urvaste rahvas ei jää ilma bussiühenduseta.

Viimased uudised