Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Briti kuninganna Elizabeth esines täna parlamendis kõnega, milles avaldas toetust ja tunnustust peaminister Boris Johnsonile ja valitsusele, mile eesmärk on viia Ühendkuningriik 31. oktoobriks välja Euroopa Liidust, et saaks „üles ehitada vaba kaubandusega maa”.

Ühtlasi tutvustas kuninganna oma valitsuse samme pärast Euroopa Liidust lahkumist. Esimesena märkis riigipea, et kõigil Euroopa Liidu kodanikel, kes on aidanud Ühendkuningriiki üles ehitada, avaneb võimalus riiki elama jääda.

Kuninganna märkis, et kavas on parandada riigis arstiabi ning sotsiaalhoolekannet. Samuti on kavas parandada inimeste turvalisust ja karmistada karistusi, eriti kuritegusid toime pannud välismaalaste suhtes. Kavas on parandada haridust, et avada inimeste kogu potentsiaal Inglismaa hüvanguks.

Kuninganna ütles, et valitsuse sammud peavad tagama, et Ühendkuningriik saaks eri valdkondades nagu teadus ja kosmosetehnoloogia maailmas liidriks.

Kuninganna märkis, et vaatamata lahkumisele Euroopa Liidust säilitab Ühendkuningriik oma liidrirolli rahvusvahelistes suhetes, et kaitsta oma huve ja väärtusi.

Viimased uudised