Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Internetis liigub viimastel aastatel väga palju reklaame lubadustega – tee päevas 2-3 tundi tööd ja teeni kauplemisega XYZ summa raha.

Reklaamid on ahvatlevad, kuid kas nende taga on tühjad lubadused või tõesti võimalus raha teenida? Kajastame siin artiklis binaarseid optsioone ja nendega kauplemise võimalusi Eestis. Peale artikliga tutvumist saate ise otsustada, kas valdkond tundub teie jaoks põnev või mitte.

Binaarsed optsioonid – mis need on?

Binaarne optsioon on finantsturgudel kauplemise instrument, mida saab kasutada nii lühi – kui pikaajaliseks kauplemiseks. Binaarne tähendab jämedas tõlkes kahte valikut – kas saate tehingu lukustamisel fikseeritud summa või kaotate kõik. Mingeid muid optsioone ja vahepealseid variante ei ole.  Saate panustada, kas mingid mingi kaubeldava vara hind on teatud kuupäevaks alla või üle sätestatud hinna. 

Teil on ainult jah või ei valik, seega panustate kogu oma raha 50/50 tõenäosusega. 

Õigesti ennustades on teil võimalik teenida suur summa raha, kuid vale pakkumise korral jääte ilma kogu oma tehinguga tehtud investeeringust. Kuna kauplemine on suhteliselt lihtne, on see viimastel aastatel ligi meelitanud palju uusi huvilisi ning hinnanguliselt on binaarsete optsioonidega kauplemise maht 

Kauplemisega alustamine

Selleks, et binaarsete optsioonidega kauplemist alustada on hea järgida järgmisi nõuandeid, mis aitavad potentsiaalseid kahjumeid vähendada ja targemalt tegutseda. Väga oluline, et valite oma partneriks litsenseeritud maakleri ja usaldusväärse kauplemisplatvormi, et mitte esimesel korral kohe petta saada.

Tehke endale asjad selgeks

Uurige enne kauplema asumist ja oma rahaga riskimist kauplemise ja turgude kohta võimalikult palju. Internetis leidub väga palju inglise – ja eestikeelset materjali, mille läbi lugemine kindlasti kellelegi kahju ei tee. Väga palju kasulikku infot leiate näiteks siin. Finantsinstrumentide kasutamine nõuab eelteadmisi ja enda vastavas valdkonnas harimine annab igale kauplejale paremad eelised.

Usaldusväärne maakler

Binaarsete optsioonidega kauplemiseks tuleb leida vastavat finantsteenust pakkuv usaldusväärne maakler. Teenust pakuvad üle maailma väga mitmed ettevõtted, kuid enne konto avamist ja sissemaks tegemist tasub veenduda, et tegemist on seadusliku ja turvalise kauplemisplatvormiga. 

Katsetage demokontoga

Väga mitmed maaklerid pakuvad võimalust oma teenust proovida ja kauplemist testida demokontodel. Demokonto on katsetamiseks loodud võimalus, kus saate oma rahaga riskimata maakleri platvormiga tutvuda ning täpsemalt vaadata, kuidas optsioonidega kauplemine käib.

Kui teil eelnevalt üldse mingit finantsturgudel kauplemise ega binaarsete optsioonide instrumendi osas kogemust ei ole, siis ärge hüpake pea eest tundmatusse. Teile on loodud suurepärane võimalus enne alustamist veidi kuivalt treenida.

Seadke realistlikke eesmärke

Eesmärk ei tohiks olla kuu või paariga miljonäriks saamine, sest see ei ole reaalselt võimalik, kui te just ei alusta kauplemist miljonitega. Enamikel maakleritel on platvormile sisenemise miiminumsummaks 10-15€, mis annab hea võimaluse vaikselt alustada ja seejärel oma riske tõsta.

Ärge kunagi alustage kauplemist summadega, mille kaotamist te ei saa endale lubada. Keegi ei garanteeri, et turud liiguvad just teile soodsas suunas ja igast investeeringust võite hetkega ilma jääda. Võtke kaalutletud riske, jääge oma strateegiatele kindlaks ja leidke endale sobivaim tempo.

Õpi tundma turgu

Kaubelda saab väga mitmetel erinevatel turgudel – valuuta, kuld, krüptovaluuta, aktsiad, indeksfondid, tarbekaubad, nafta, maavarad ja veel palju muud. Leidke endale meelepärasem turg ja õppige selle liikumise nüansse jälgima ning hindama. Kui jälgite maailmas toimuvaid sündmusi, õpite peagi hindama, kas ja kuidas mingi sündmus või olukord vastava valdkonna maailmaturu hindasid võib mõjutada.

Jälgige oma tehinguid

Ärge lihtsalt ostke suures koguses optsioone ja jääge siis loorberitele puhkama. Jälgige turgude liikumisi ja oma tehingute staatust, et teid tabaks valusad üllatused ja suured kaotused. Mitmetest tehingutest on võimalik enne tulemust väljuda, et oma riske maandada ja kaotusi vähendada.

Tehingute pikkused on erinevad – mõnedest minutitest, päevatehingute ja nädalatehinguteni. Näiteks päevatehingud suletakse päeva lõpuks. Lühikese ajalimiidiga tehingud võimaldavad üldiselt riske paremini hinnata, sest turgudel ühe päevaga või tunniga toimub suuri kõikumisi ainult äärmuslikel juhtudel.

Kauplemise head ja vead

Binaarsete optsioonidega kauplemise üks pluss on see, et kahjumite summad on fikseeritud optsiooni hinnaga – kui ostsite 50€ suuruse optsiooni ja tehing lukustub teile ebasoodsalt, siis kaotate 50€. Teistpidi on tehingu hindade fikseerimine paljude arvates ka binaarsete optsioonidega kauplemise miinus, sest saadava kasu suurus on samuti fikseeritud. 

Iga kauplemise ja finantsinstrumendiga kaasnevad omad riskid, kuid ka siin kehtib seaduspära, et mida suurem risk, seda suurema summa võib potentsiaalselt teenida. Ostes rohkem optsioone pikema tähtajaga, on risk nii võita kui kaotada suurem, sest prognoosida hindade liikumist on väga keeruline. Igaüks peab ise otsustama, kas binaarsete optsioonidega kauplemine on talle jõukohane ja põnev võimalus oma sissetulekuid potentsiaalselt kasvatada.

Viimased uudised