Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Bercman

Eesti tehnoloogiaettevõte Bercman Technologies võitis Põlva valla poolt korraldatud kordushanke nutitee rajamiseks Põlvasse Kesk ja Jaama tänavale.

2022. aasta alguses läbi viidud hange tühistati korraldajapoolse eksimuse tõttu hanke tähtaegades. Kordushankele esitati kolm pakkumust, mille hulgast tunnistati Põlva vallavalitsuse poolt edukaks Bercmani ühispakkumus Krakul OÜ-ga. Hankeprojekti maksumuseks on 167 980 eurot ning projekti eeldatav valmimise aeg 2023. aasta märtsis.

Põlva vallavanem Martti Rõigas väljendas heameelt selle üle, et hankeprotsess on edukalt lõpuni jõudnud ning vald saab liiklusohutuse suurendamiseks ja autojuhtide liikluskäitumise parandamiseks kavandatud nutitee rajamisega edasi minna. „Targa liiklustaristuga nutitee vastu on juba korduvalt huvi tuntud. Loodan, et nutitee rajamine Põlvasse julgustab ka teisi väikelinnasid mõtlema uuenduslike lahenduste toomisele linnaruumi eesmärgiga muuta elukeskkond linnaelanikele turvalisemaks,” lisas Rõigas.

Bercmani tegevjuhi Mart Suurkase sõnul valmistab kordushanke võitmine ettevõttele suurt rõõmu. “Oleme nii esialgse kui praeguse hankepakkumuse ettevalmistuse käigus Eesti esimese keskmise kiiruse mõõtmise lahendusega teelõigu rajamisele põhjalikult mõelnud ning ootame põnevusega töödega alustamist,” lausus Suurkask võitu kommenteerides.

Projekti käigus rajatakse Põlva kesklinna 14 nutikast ülekäigurajast, autode keskmise kiiruse mõõtmise seadmetest ja muutuva teabega märkidest koosnev teelõik pikkusega ~2,5 km.

Bercman on 2016. aastal asutatud süvatehnoloogia ettevõte, mis tegeleb liiklusohutust suurendavate toodete arendamise ja müümise ning riist- ja tarkvaraarendusteenuste pakkumisega. Ettevõtte missiooniks on liiklussurmade elimineerimine ning visiooniks olla eelistatuimaks partneriks targa linna lahenduste teostamisel. Bercmani gruppi kuulub asjade interneti ja autonoomsete süsteemide arendusettevõte Krakul OÜ.

Viimased uudised