Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna, 6. juunil algas Eesti ja Läti õhuruumis neli päeva kestev NATO ja partnerriikide õhuväe õppus Ramstein Alloy 22-2, mille peamine eesmärk on harjutada Baltikumi õhuruumi turvamist.

Kolm korda aastas peetaval õppusel harjutatakse side- ja juhtimisprotseduure ning erinevaid õhuturbe protseduure. Õppusel mängitakse muuhulgas läbi sideühenduse katkemine ja lennuki eskortimine, aeglase õhuvahendi tuvastamine ning otsingu- ja päästetööd.

Lisaks Ämaris ja Šiauliais paiknevatele Prantsusmaa ja Hispaania õhuturbe hävitajatele osalevad õppusel ka Soome, Saksamaa, Rootsi, Tšehhi, Ühendkuningriikide ja Türgi õhuväelased ning kokku üle 10 lennuvahendi. Eesti õhuruumis toimub aktiivne lennutegevus 06. – 09. juunini ajavahemikul 09:00 kuni 18:00.

Ramstein Alloy õppuste sari sai alguse 2008. aastal ning fookuses on alati Balti riikide õhukaitse protseduuride harjutamine ning liitlaste ja partnerriikide vaheline koostöö. Õhuturbe missioonid kestavad tavaliselt neljakuuliste rotatsiooniga ning sellel osalevad liitlaste lennukid paikevad nii Ämari lennubaasis kui Leedus Šiauliai lennubaasis.

Viimased uudised