Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe foto.

Eesti, Läti ja Leedu kaitsevägede juhatajad otsustasid Kaunases peetud kohtumisel süvendada kolme riigi kaitsealast koostööd, sealhulgas panustada ühiselt merevägede arendamisse.

„Olemasolevate ressursside otstarbekamaks kasutamiseks peame Balti riikidena võimearenduses jätkama uute lahenduste leidmist,“ ütles kindral Riho Terras. „Kolme riigi eesmärgiks peab olema ka ühine nägemus merelistest võimekustest ja nende sihipärane arendamine, sealhulgas ühiselt oma laevastike uuendamine.”

Maavägede koostöö raames pidasid kolme riigi esindajad oluliseks jätkata ühiselt osalemist õppustel ja panustada NATO valmidusüksustesse Balti pataljoni koosseisuga. Õhuvägede koostöös tehakse ettevalmistusi, et lähiaastatel üle minna uuele õhuseiresüsteemile. Kohtumisel otsustati luua Balti kaitsekolledžisse vanemallohvitseride juhtimiskursus.

Nii Läti kui ka Leedu kaitseväelased osalevad Eesti ajaloo suurimal õppusel Siil.

Balti riikide kaitseväed teevad tihedat koostööd. Ühise õhuseiresüsteemi BALTNET raames mehitatakse koos Balti õhuruumi juhtimiskeskust Leedus Karmelavas. Ühise pataljoniga BALTBAT on osaletud NATO reageerimisjõududes ja panustatakse ka edaspidi. Tartus paiknev Balti Kaitsekolledž BALTDEFCOL on Balti riikide ühine sõjalise kõrghariduse kolmanda astme staabikolledž, mis koolitab vanemstaabiohvitsere.

Viimased uudised