Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseminister Jüri Luik. Isamaa pilt.

Täna ja homme kohtuvad Tartus Eesti, Läti ja Leedu kaitseministrid, et arutada Balti regiooni ja Euroopa julgeolekuküsimusi.

Ministrid keskenduvad kahel päeval toimuvate töösessioonide käigus Euroopa kaitse tulevikule, transatlantilistele suhetele ja USA kohaloleku suurenemisele Läänemere regioonis, aga ka erinevatele võimearenduse küsimustele ning Balti riikide kaitsekoostöö tulevikule.

Kaitseminister Jüri Luige sõnul on Balti kaitsekoostöö väga üksmeelne, millest annavad tunnistust ühiselt seatud eesmärgid Balti riikide julgeoleku tagamisel ning tihe koostöö rahvusvahelistes julgeolekuga tegelevates organisatsioonides.

Ministrite programm algab täna, 19. juunil töösessioonidega ja jätkub homme, 20. juuni hommikul Balti kaitsekolledžis toimuva ministrite ühiskommünikee allkirjastamisega.

Eesti kaitseminister Jüri Luik, Läti kaitseminister Artis Pabriks ja Leedu kaitseminister Raimundas Karoblis tähistavad neljapäeval, 20. juunil ka Balti kaitsekolledži 20. aastapäeva, osaledes kolledži lipu õnnistamisel ja kaitsekolledži kursuste lõpuaktusel Vanemuise teatrimajas.

Eesti on 2019. aastal Balti kaitsekoostöö eesistuja ja Tartus toimub esimene kahest Eesti juhitud kaitseministrite kohtumisest sel aastal.

Kommentaarid

Viimased uudised