Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: oleeestis.ee

Tänasest avanes „Ole Eestis“ virtuaalne teejuht, mis pakub kodumaal puhata soovivatele peredele, armunud paaridele ja sõpruskondadele välja igas maakonnas kolm erineva pikkusega automatka marsruuti.

Lõuna-Eestis soovitatakse muuhulgas vaadata üle erinevad põnevad koopad, kanjonid ja paljandid ning matsakad lossid, otsida üles Euroopa aasta külaks kandideeriv Lüübnitsa, nautida Valgesoo rabaraja mitmekesisust, jalutada Väikese Illimari jälgedes ning ronida linnamäele, kust on leitud maailma vanim tulirelv.

Automatkad on valminud Eesti suurima kütusefirma Olerexi eesvedamisel koostöös kohalike turismiinimestega – Võru maakonnas oli abiks Võrumaa Turismiinfokeskus, Valgamaal Valga Külastuskeskus, Põlva maakonnas Põlva Turismiinfokeskus. Kõigis maakondades on planeeritud kolm erinevat teekonda, mille vahel reisiseltskond saab valida. Esimene neist on läbitav orienteeruvalt poole päevaga, teine ühe päevaga ning kolmas paari päevaga. Tegu on hinnanguga, sest kohas, kus üks pere veedab veerand tundi, võib leida teine pere väärtuslikku avastamist mitmeks tunniks. Automatkade trajektooridele pandi üle Eesti ühtekokku ligi 200 paika, teiste seas looduse meistriteoseid, matkaradu, ujumiskohti, arhitektuuripärleid, heas mõttes kiiksuga külakohti ja legendide sünnipaiku.

„Meie soov on anda inspiratsiooni ja tutvustada põnevaid paiku,“ selgitas kampaania ellukutsuja, Olerexi tegevjuht Piret Miller. „Automatkadesse tuleb suhtuda loominguliselt – võib liikuda soovitatud trajektooril, võib noppida endale meelepäraseid punkte või kombineerida mitut maakonda, peaasi, et reisiseltskonnal oleks lõbus, inimesed näeksid erilisi paiku ja kogeksid emotsioone, mida tavaliselt pakub reis mõnda teise kultuuri- või loodusruumi,“ rääkis Miller. „Isegi lähem kodukant võib pakkuda üllatusi. Meie matkad annavad kasulikke vihjeid, aga vastu palume reisijatelt, et nad suhtuksid kõigisse paikadesse ja kohalikesse inimestesse hoolivalt.“

Kuna automatk kätkeb endas kulusid, saavad reisimängust osavõtjad koguda iga maakonna Olerexi tanklates virtuaalseid templeid ning võita erinevaid auhindu. Peaauhindu on kokku kolm, sest täpselt kolm reisimängust osavõtjat võidab terveks aastaks kütusevaru.

Automatkad leiab kahes keeles (eesti ja vene) siit: www.oleeestis.ee

Viimased uudised