Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

tere

Konkurentsiamet rahuldas ASi Maag Grupi taotluse, mille kohaselt AS Tere koondub ASiga Farmi Piimatööstus, saades viimase tütarfirmaks.

„Tere jätkab koondumise esimeses faasis Farmi piimatööstuse tütarühinguna, mis on koostöös emaettevõttega väärikas ja usaldusväärne partner kõigile Eesti piimatootjatele ja klientidele,” ütles ASi Maag Grupi nõukogu esimees Roland Lepp.

„Tere tooteportfell on mitmekesine, kõrge kvaliteediga ning tarbijate hulgas hea mainega, kuid just finantspool on tekitanud ebakindlust,” lisas Lepp.
Kahe piimatööstusettevõtte koondumine avaldab tema hinnangul positiivset mõju kogu Eesti põllumajandusele ja tootmisettevõtetele ning kasvatab konkurentsivõimet eksportturgudel.

„Plaan on jõuliselt kasvada – usume, et suudame koondunud ettevõttega jõuda senisest rohkem piiri taha. Kahe ettevõtte sünergia loob selleks väga head eeldused,” lisas Lepp.

„Koondumine annab Terele võimaluse tootmist jätkata ning kasutada olemasolevat potentsiaali jõulisemalt ära,” rääkis ASi Tere juhataja Margit Talts. „Kasutame seni rakendamata tootmisvõimalusi, et väärtustada rohkem eestimaist toorpiima, ühtlasi saame oluliselt suurendada lõssipulbri tootmist.”

Taltsi kinnitusel tekivad koondumisjärgselt seotud ettevõtted, mis vaatavad Eesti turust kaugemale.

„Koondunud ettevõttel on ühiselt paremad võimalused ekspordi kasvatamiseks ning piisav tootmisvõimsus, et suurendada müügimahtu lähiriikides,” sõnas Talts. „Tere tegeleb ka aktiivselt tootearendusega – juba juulis uuenevad põhipiimapakendite kujundused, üks vanimaid ja armastatumaid tooteid Merevaik saab juubelikujundusega pakendi, sügisel tuleme turule uute tootesarjadega.”

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised