Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing hindas Otepää linna kaugkütte võrgupiirkonna „Tõhusa Kaugkütte” märgise tingimustele vastavaks.

AS Otepää Veevärk nõukogu esimees Ermo Kruuse selgitas, et märgis tõendab ja tunnustab kaugküttesüsteemi tõhusust, kvaliteetsust ja usaldusväärsust. Lisaks tähendab märgis, et enamus soojust toodetakse taastuvenergiast.  „Otepää Veevärk toodab toasooja säästlikult, hakkepuidu baasil ning tegeleme igapäevaselt ka süsteemide arendamisega, et tarbijatele võimalikult head teenust pakkuda,” lisas Ermo Kruuse.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga töötasid välja meetodi kaugkütte energiatõhususe arvutamiseks tõhusa kaugkütte märgise jaoks. See märk tähendab, et tegemist on millegi kvaliteetse ja usaldusväärsega, milles ei pea pettuma. Märgis „Tõhus kaugküte” näitab madalat energiakandja kaalumistegurit, mis tavalisel kaugküttel on 0.9 ning tõhusal kaugküttel 0.65, kasutatavas kaugküttevõrgus. Märki on välja antud juba paar aastat.

Viimased uudised