Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna algab kümnes Arvamusfestival, kus toimub 19 eriilmelist aruteluala rohkem kui 140 aruteluga. Arutelude programmi täiendavad mitmekesised töötoad ning tõsisele mõttetööle pakuvad vaheldust tipptasemel teatri-, kino- ja muusikaelamused.   

12.–13. augustil toimuva Arvamusfestivali kavas on tänavu arutelusid väga erinevatel teemadel alates riigi julgeolekust kuni tuleviku elukeskkonnani. Uuendusena on kavas kõnede ala, kus kaheksa erakonna esindajad peavad kümneminutilise kõne sellest, milline on nende erakonna nägemus Eesti tulevikust. „Tahame edaspidi festivalile tuua üha rohkem erinevaid uudseid formaate ning tänavu katsetame, kuidas töötavad poliitilised kõned – kas need on kuulajatele põnevad jälgida ja pakuvad uut väärtust,“ rääkis Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist.

Lisaks aruteludele toimub suur hulk kasulikke ja põnevaid töötubasid. Muuhulgas pakutakse töötubade programmis võimalust harjutada kuulamisoskuseid või osaleda muusikalisel teraapiarännakul. Tööalase arutelukultuuri konsultatsioonitelki on oodatud kõik huvilised koos tööalaste muredega, mida õigete suhtlemistehnikatega lahendada saab, Päästeamet aga pakub võimalust vestelda elanikkonnakaitse ekspertidega ning saada praktilisi nõuandeid erinevateks kriisideks valmistumisel. Lisaks on festivalil psühhodiagnostika ala, kus kõik soovijad saavad enesekohaste testidega hinnata oma psüühika toimimist – testitulemusi aitavad lahti mõtestada vaimse tervise õed ja psühholoogid, kes jagavad ka individuaalseid soovitusi.

Juubeli puhul on festivali kavas ka eriti rikkalik kultuuriprogramm. „Kaasa teevad DJ NOËP, Estonian Dream Big Band, Lonitseera ja Paide Teater, come-backi teeb legendaarne tantsulaager. Paide Kinos toimub kinoprogramm, kus on nii rahvusvahelised kui kodumaised väärtfilmid. Põnevusega ootame ka Ründo Mültsi müstilist öörannakut ning Twitterist tuttava Keskaja Inimese ajalootuure,“ kommenteeris Tammist.

Festivali programmi näeb www.arvamusfestival.ee/kava.

Kultuuriprogramm asub www.arvamusfestival.ee/kultuur

Festivali event Facebookis: www.facebook.com/events/294568392726683/

Festival saab teoks tänu sadade pühendunud vabatahtlike tööle ning heade toetajate abile. Arvamusfestivali toetavad Paide linn, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Välisministeerium, Sihtasutus Järvamaa, Euroopa Parlamendi Büroo Eestis, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Politsei- ja Piirivalveamet, Haridus- ja Noorteamet, Tallinna Ülikool, Riigi Valimisteenistus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Telia, Magnum, Rohetiiger, Fermi Energia, Eesti Puuetega Inimeste Koda, Avatud Eesti Fond, Verston ja Ledzep Group.

Viimased uudised