Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Suur koroonaviirusega nakatumine Võru linnas ja eriti linnavalitsuses näitab, et Võru inimeste jaoks on suurim terviseoht linnavalitsus.

Ehk teisisõnu: asutus, mis peaks hoolitsema inimeste tervise ja turvalisuse eest, on ise kõige suurem kahjur.

Võru linnas on mõne nädala jooksul tuvastatud kokku üle 40 nakatumise, mis tähendab, et 100 000 elaniku kohta on nakatumiste arv üle 200. See on samaväärne Euroopa kõige suurema koroonakolde Hispaania tasemega. Ehk siis: asi on väga hull. Võrdluseks, Eesti keskmine number on 40 ringis.

Seetõttu on eriti vastutustundetu Võru linnavalitsuse tegevus, kus jätkati näost näkku kohtumistega ajal, mil nakatumise oht oli linnas suur. Samas on Eestis olemas kõik võimalused koosolekute korraldamiseks üle interneti. Millegipärast Võru linnavalitsusel see võimekus puudub ja see seab ohtu kõik elanikud.

Veelgi enam, nagu on tulnud välja, siis pole linnavalitsus teavitanud nakatumise ohtust inimesi, kes käisid linnavalitsuses koosolekutel. Üks inimene, kes käis esmaspäeval linnavalitsuses koosolekul, sai nakatumise ohust teada alles täna laupäeval ja seda telefoni teel Terviseametist.

Eriti vastutustundetu on Võru linnavalitsuse käitumine arvestades Võru rahvastikku, kus pea pool elanikest on pensionieas ehk kuuluvad riskigruppi. Seega kahjustab linnavalitsuse tegevus otseselt linnaelanike tervist ja julgeolekut.

Kui juba praegu suveilmadega on Võrus nii palju nakatumisi, on lausa hirm mõelda, mis saab siis, kui ilmad lähevad külmemaks ja viirused kergemini levivad.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised