Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Keskväljaku mänguväljak Portalegres.

Kuu lõpus tuleb Võrus taas lastefestival, mida reklaamitakse kui Eesti suurimat ja mille eesmärk on vähemalt korra aastas levitada Võru kui lapsesõbraliku linna kuvandit.

Arvatavalt on atraktsioonid tasulised nagu varem ja Võru nälgivad lapsed peavad vesise suuga pealt vaatama, kuidas mujalt kohale saabunud saksad pidu peavad, kui välja arvata lastejooksu lõpus välja jagatavad tasuta jäätised ning pidupäevatort.

Arvatavalt käivad Võru linnapea ja abilinnapea taas rahva seas ringi, üks Kalevipoja ja teine Buratino riietes, ajavad juttu ja patsutavad õlale, teevad lastele pai. Seegi pole ime, sest festivali hakati korraldama linnavalitsuse eestvõttel, et linnapeale riigikokku saamiseks promo teha. Riigikokku aga vaene mees ei pääsenud ja nüüd peab ilmselt elu lõpuni Kalevipoja riietega ringi käima ja lastele pannkooki küpsetama. 🙂 Aga hea seegi – vähemalt korra aastas saavad lapsed Võru linnapea kulul suu magusaks. :))

Pidupäevale järgneb aga argipäev ja see on kurb. Viimase 15 aastaga on Võru linnas lapsi kolmandiku võrra vähemaks jäänud – 2002. aastal oli alla 15-aastaseid lapsi 2490, 2017. aastal aga vaid 1833. Põhjus on ilmne: Võru linnast kaovad töökohad, koos töökohtadega kaovad pered ja koos peredega lapsed. Kagu-Eestis on tööpuudus kõige kõrgem terves Eestis.

Olgu. Võru linnavalitsus töökohti juurde teha ei saa, aga vähemalt laste elu saab muuta inimväärsemaks ja lapsesõbralikumaks. Üks kord aastas peetava linnavalitsuse egotripi asemel vajavad Võru lapsed igapäevast hoolt ja tähelepanu. Mõned aastad tagasi oli jutt, et Võru linna hakkavad risti-rästi läbima jalgrattateed, nüüd aga ehitatakse hoopis autode parklaid ja ringristmikke.

Võrus on suur puudus korralikest laste mänguväljakutest, nii kesklinnas kui mujal. Võru linnal oli kasutada üle 3 miljoni euro, et teha üks korralik lapsesõbralik keskväljak (ja ka ülejäänud lasteväljakud üles vuntsida). Aga mida selle eest tehti, see võtab sõnatuks. Lastele pole seal ju mitte midagi, mingid rauaroguskid on veetud keset kiviplatsi. Ning siis need torud. Need pole ju mõeldud lastele turnimiseks, või on?!

Siin üks pilt Portugali väikelinna Portalegre keskväljakust, millest NB! kolmandiku hõlmab laste mänguväljak. Ja seda ilma mingi lapsesõbraliku linna jututagi.

Portalegre keskväljak Portugalis.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised