Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Praeguse võimuliidu vastu on esitatud kõikvõimalikke süüdistusi, viimane neist on selline, et nüüd on toetus nii madal, et liit võiks lahku minna.

Aga olgem ausad: sellist vägivalda, sellist meediapeksu, mis algas juba ENNE võimuliidu ametisse asumist pole Eesti taasiseseisvumise järgne ajalugu veel näinud.

Kui praegune suurim kisaja Reform ise võimul oli, siis paluti alati härdalt vähemalt 100 kriitikavaba päeva. Nüüd aga alustati kriitikaga veel enne, kui valitsus oli ametisse kinnitatud. Ka see, et Vabariigi President avalikult valitsust halvustab ja valitsuse liikmete üle irvitab on Eestis esmakordne. Ning täiesti pretsedenditu on see, millise seakisa saatel nii Eestit kui eestlasi halvustab sotsiaalmeedias endine president Toomas Hendrik Ilves. Kõige hullemad Kremli šovinistid kahvatuvad tema kõrval. Võib ette kujutada, kuidas Kremlis praegu naeru kihistatakse. Kahjuks pole Eesti põhiseadus ette näinud juhtumit, kus presidendist saab manipuleeritav kasulik idioot.

Tõsi, meediapeks algas juba siis, kui Reformierakond võimu kaotas ja ametisse asus keski-Isamaa-sotside võimuliit. Siis algas hirmus seakisa, kuidas KÕIKI aktsiise tuleb langetada. Kisasid eelkõige need, see on siis Reformierakond, kelle valitsemise ajal neid aktsiise üldse hüppeliselt tõstma hakati. Kõik aktsiiside tõstmise plaanid tehti valmis siis, kui võimul oli Taavi Rõivase valitsus. Uus Jüri Ratase valitsus pidi helpima hakkama teiste poolt kokku keedetud suppi. Ning helbib seda siiamaani. See, teiste sita helpimine on peamine Keskerakonna toetuse languse põhjus.

Võib aru saada, et Reform on närvis, sest see erakond ainult võimu najal püsiski. Oma liberaalsetest põhimõtetest loobuti juba üle 10 aasta tagasi, sellest on pikalt ja laialt rääkinud Silver Meikar. Ilma võimuta hävib ta nagu hävis kunagi koonderakond. Juba on hakanud reformarid uppuvalt laevalt põgenema. On ainult aja küsimus, mil see plakatikleepijatest-parteisõduritest koosnev erakond areenilt kaob. Ja seda enam tuleb kisa, seda enam kasutatakse kõiki võtteid, sest tegemist on selle erakonna jaoks elu ja surma küsimusega.

Endise ministri Marti Kuusiku juhtum on selge näide sellest, kuidas alatute võtetega üritati praeguse võimuliidu selgroog murda. Avaldada psühholoogilist survet. Kaasati nii meedia kui isegi Vabariigi President. Ilmselt peab president nüüd hakkama oma sõnu sööma. Miks president sellisele avantüürile läks, pole raske arvata: ta upitati pukki sotside ja Reformi toel ning peab oma leivaisade laulu laulma. Presidendi au ja usaldusväärsuse mängu panemine näitab, kui madalale, kui alatute võtetega ollakse valmis võimu pöörama. Meedia teerulliga sõideti julmalt üle ühest niigi raskes seisus perekonnast. Kas see ongi siis vägivallavaba, „kõigi” Eesti?

Tegelikkuses loomulikult on praegu toimuva puhul tegemist kõige klassikalisema ja jõhkrama vägivallaga, kus ei valita vahendeid. Kus pead lendavad, perekonnad, lapsed hävitatakse ära. Eesmärk pühendab abinõu. Ja eesmärk on loomulikult teada – see on võim. Reformierakonna võim.

Taustaks olgu lisatud, nutke või naerge, aga see Eesti, mida kritiseerivad üle ilma nii praegune president kui ekspresident, see Eesti, kus täna elame, on Reformierakonna üles ehitatud. See on fakt.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised