Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonasurmad Venemaal. Allikas: Worldometer

Kui 100 aastat tagasi möllas maailmas Hispaania gripp, siis lagunes Vene impeerium. Praegune koroona räsib samuti eriti halastamatult just Venemaad.

Venemaa koroona olukord on ilmselt kõige hullem terves maailmas. Venemaa on algusest peale moonutanud koroonaga nakatumiste ja koroonasurmade numbreid, aga isegi ametlik statistika on juba väga hirmus: päevas üle 40 tuhande nakatumise ja üle 1200 koroonasurma. See on kõrgeim tase alates pandeemia algusest. Arvatakse, et tegelikud numbrid on vähemalt 10 korda suuremad.

Olukorra tõsidusest annab märku see, et äsja lõppes Venemaal kahenädalane sundpuhkus, kus kogu riik oli tardunud olekus. Sellele vaatamata ei hakanud koroonaga nakatumiste arv langema, vaid senine kiire tõus peatus.

Olukord on Venemaal olnud koroonaga hull juba viimased 4 kuud ja pole mingeid paranemise märke. Valitsus kehtestab üha uusi ja uusi piiranguid, aga sellest pole mingit abi. Venemaal on kehtestatud sisuliselt sundvaktsineerimine, aga inimesed ei lase end süstida, sest ei usalda vaktsiine ega valitsust. Mitmel pool Venemaal on puhkenud rahutused ja olukord riigis on väga plahvatusohtlik. Riigis on sügav sisemine kriis, millele andis hoogu juurde Kremli kriitiku Aleksei Navalnõi vangistamine.

Möödunud aasta oli samas väga lootustandev, sest Venemaa oli maailmas esimene riik, mis teatas, et on võtnud kasutusele koroonavaktsiini. Vene Sputniku vaktsiin pidi olema jutu järgi väga efektiivne, aga rahvas on hakanud selles millegipärast kahtlema. Kuigi Venemaa alustas vaktsineerimisega kõige esimesena maailmas, ja on kehtestatud sundvaktsineerimine, on riigis jäänud vaktsineeritus 35 protsendi tasemele. Võrdluseks, Eestis on see number 58 protsenti ehk palju kõrgem.

Olukorra muudab Venemaa jaoks traagiliseks see, et kõige hullem ehk talv on alles ees. Võib prognoosida, et talvel kasvab uute nakatumiste ja surmade arv veelgi. Seetõttu on Venemaal asutud paaniliselt isoleerima vaktsineerimata inimesi avalikust elust, kasutades selleks koroonapassi. Vaktsineerimata eakatel inimestel ei lubata üldse kodust väljuda. Võib arvata, et selliste sammude peale suureneb rahulolematus.

Üks võimalus lahendada sisepoliitilisi probleeme ja rahvast kontrollida on välispoliitiliste pingete tekitamine. Olukorras, kus Venemaa on ise koroonakriisi tõttu sisuliselt koomas, kasutatakse ära Valgevene hullu diktaatorit, kes on võimule jäämise nimel valmis kõigeks. Antud juhul tegeleb ta migrantide riikide toomisega, et suunata need õnnetud inimesed Euroopa Liidu piirile. Ehk ta kasutab ära heauskseid inimesi, sealhulgas lapsi oma haigete plaanide teostamisel.

Võimalik, et Valgevene liidri Aleksandr Lukašenka probleemid on seotud samuti koroonaga. Ametlike numbrite järgi on koroona olukord Valgevenes suhteliselt kehv ja mingeid paranemise märke õhus pole. Suurem rahulolematus Lukašenkaga sai alguse sellest, et ta naeruvääristas koroonat ning soovitas seda ravida viina ja traktorisõiduga. Koroona vastu vaktsineeritus on Valgevenes vaid 24 protsenti ehk sisuliselt Aafrika tasemel. On ilmne, et ka Lukašenka kasutab migrante ära selleks, et tähelepanu eemale juhtida koroona olukorralt riigis.

Seoses raske koroona olukorraga, kus inimesed haigestuvad massiliselt, on sellised toorest jõudu tähtsustavad riigid nagu Venemaa ja Valgevene praegu väga haavatavas olukorras. Selleks, et oma sisemisi nõrkusi varjata, demonstreeritakse sõjalist jõudu. Umbes nagu rammumees, kes näitab musklit, endal 90 protsenti kopsudest hävinud.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised