Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Praegust Eesti riigijuhtimise katastroofi vaadates oleks ilmselt olnud parem, kui peaminister Kaja Kallas oleks jäänud oma valimiseelse lubaduse juurde: Maksud ei tõuse.

Praegu on olukord nii hull kui veel olla saab: majandus on juba mitu aastat languses ning hinnatõus on Euroopa suurim. On öeldud, et majandus on täiesti käpuli ja langus jätkub veel pikka aega.

Kõige hullemast ehk massilisest tööpuudusest on eestlasi säästnud vaid koroona-aegse Jüri Ratase valitsuse julged otsused, mis võimaldasid Eestil sajandi suurimast kriisist suhteliselt puhtalt välja tulla. Eestit toodi kogu maailmas eeskujuks. Isegi autoralli MM toodi Eestisse.

Nüüd viidi MM Eestist ära ja pole ime, sest keegi ei taha tegemist teha luuseritega, eriti kui mäng kõib kõige kõrgemal valitsuse tasandil. Ärgem unustagem, et MM on samuti äri ja investorid hoiavad langevast majandusest eemale nagu pidalitõbisest.

Värske uuringu järgi väheneb nende inimeste hulk, kes suhtuvad toetavalt muudatustesse riigi maksudes, samal ajal on kasvanud nende osakaal, kes tunnevad end tuleviku osas majanduslikult ebakindlalt, selgus riigikantselei tellitud Turu-uuringute AS-i küsitlusest.

Maksumuudatustega on nõus vaid 39 protsenti elanikest, veel 7 kuud tagasi oli see protsent 50. Tulevikku vaatab optimistlikult 40 protsenti elanikest, pool aastat tagasi oli see protsent 49.

Kui inimesed tunnevad end majanduslikult ebakindlalt, kaob usk oma riiki ja kannatab kaitsetahe. Ettevõtjatel kaob soov investeerida ja laieneda – pigem tõmmatakse tegevusi kokku.

Inimesed räägivad tänaval, et usk homsesse on kadumas. Peaministri partei õhutab samal ajal hirmu, et varsti venelane ründab ja Berliin on järgmine. Kõike seda jälgides tekib kusimus, kelle huvides mäng käib.

Kaitsetahe on eestlaste hulgas kahanemas tänases julgeoleku olukorras ja seda ei asenda mürsud ega pommid -see kas on või ei ole. Rahva hirmutamise ja maksustamisega usaldust ei tekita, vaid lõhud seda. Valitsus saeb oma vaenuliku tegevusega oksa, millel ise istub.

TARMO PIIRMANN,

ettevõtja ja Võru linnavolikogu liige (Isamaa)

Viimased uudised