Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotside juhist Jevgeni Ossinovskist on Eestis viimase aasta jooksul saanud maksu- ja hinnatõusu sümbol, kelle nimega hirmutatakse väikseid lapsi.

Maksu- ja hinnatõus on Eestis olnud viimase aasta jooksul tõepoolest hirmuäratav. Maksutõusu põhjuseks toodi soov täita riigikassat, aga nagu näitab maksu- ja tolliameti statistika, on tõstetud makse laekunud oodatust vähem. Ehk siis pole maksutõusust olnud Eesti jaoks mingit kasu. Sellest on tulnud ainult kahju.

Kiire maksutõusuga tekitatud kahju Eesti majandusele on väga suur. Lõuna-Eesti kaupmehed kiratsevad, terve Lõuna-Eesti ägab maksu- ja hinnatõusu käes. Selle kohta, kuidas ettevõtjatel läheb, ei julge enam küsidagi. Omavahel rääkides läheb siis selliseks Eesti riigi ja valitsuse maapõhja kirumiseks, et sel pole otsa ega äärt. Ja välja tuuakse üks nimi, üks süüdlane – Jevgeni Ossinovski. Kes on sõna otseses mõttes suure pasa eesti rahva jaoks kokku keeranud. Nii et eestlane on sunnitud Lätis poes käima. Milline häbi!

Aga see pole veel kõik. Ja loomulikult pole Ossinovski ainus kurja juur. Väikseid Ossinovskeid on tekkinud üle Eesti nagu seeni pärast vihma. Üks neist istub siinsamas Lõuna-Eestis Võru linnas ja tema nimi on Anti Allas. Kes on Ossonovski erakonnakaaslane ja eks sealt see tõbi on külge saadud. Kes mängis enne valimisi kõigi laste sõpra nagu omal ajal Stalin, aga kohe pärast valimisi lõi inimestele tibla kombel noa selga – tõstis nii vee, kanalisatsiooni kui prügiveo hinda. Õnneks tema kämblad soojamajanduseni ei ulatu, see jõuti õnneks ära erastada ja sooja hind pole pärast erastamist vaatamata tehtud suurtele investeeringutele tõusnud. Linna kontrolli all olevasse vee- ja prügimajandusse pole paari viimase aastaga Võru linnas investeeritud eriti midagi, küll on aga hinda tõstetud. Prügiveo hind on kerkinud paari aastaga tervelt 300 protsenti. See on piinlik, kui arvestada, et olmeprügi viiakse ilma sorteerimata Tallinna põletamisele.

Allas mängis valimistel heategijat ja tegi maha kõiki konkurente, aga valimiste järgne aeg on näidanud, et ta on kõige labasem Ossinovski. Kes, nagu öeldud, on Lõuna-Eestis inimestele suure pasa maha pannud.

Võibolla on tõesti õigus Võru kurikuulsal pommionul Jüri Luigel, kelle arvates käitub Allas nõnda seetõttu, et inimestes viha tekitada – ikka selleks, et rahvas ta Riigikogu valimistel jalust Tallinna ära saadaks. Nii nagu Andrus Ansip saadeti omal ajal Brüsselisse. Kuni selle ajani tuleb aga kinnitada rihmad!

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised