Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Mattias Tammet/ presidendi kantselei

Oli see Ratase valitsus mis ta oli, aga vähemalt kriisi juhtimisega tuldi toime. Jüri Ratasest sai kriisis päris Ratas, ta polnud enam abi-Ratas, nagu teda varem hüüti.

Praegu aga Eestis kriisijuhtimine sisuliselt puudub. Kaks tippjuhti, peaminister Kaja Kallas ja president Kersti Kaljulaid, mõlemad naised, on sisuliselt hangunud. Nagu arvuti, mis näitab ainult ühte pilti, klõbista klaviatuuri nii palju kui tahad.

Ajal, mil eesti rahvas elab üle viimase sajandi üht suurimat kriisi aeleb president mööda välismaad ja ignoreerib täielikult probleemi. Ajal, mil valitsus on omadega metsas peaks sekkuma president, aga seda ei toimu.

Mujal maailmas on just naised need, kes on suutnud riike kriisis edukalt juhtida. Võtame näiteks Uus-Meremaa, Soome, Norra või Taani. Kõigi nende riikide puhul on koroona probleemi eduka lahendamise puhul kiidetud naisi. Eestis aga on naiste võim täielikult ebaõnnestunud, see on riigijuhtimises viimaste aastakümnete või isegi aastasaja suurim ämber. Võrreldav sellega, kui Päts ja Laidoner vaenlasele väravad avasid.

Nii et – hullema päästmiseks tuleks vana valitsus tagasi tuua. Kaalul on Eesti saatus.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised