Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: amazon.com

See, aeg, kus midagi ära ei visatud ning kõik asjad kasutatati viimseni ära ja kus polnud kilekotte ega plastist muid asju tuleb tuttav ette.

Õige – see oli nii nõuka ajal. Kui praegu käia mõnes Euroopa linnas ringi, siis tuleb kangesti meelde nõuka aeg – inimestel on kaubad pandud võrkudesse. Eestis, kus kilekotte kaua polnud, on inimesed jätkuvalt kilesse armunud, aga nn vanas Euroopas seda vaimustust pole. Seal elatakse nüüd nii nagu Eestis elati nõuka ajal – ilma kilekottide ja muude plastist asjadeta nagu korduvkasutusega noad-kahvlid, vatitikud, joogikõrred ja muu säärane.

Sai ja leib, mida pikka aega kilesse pakiti, on Euroopas nüüd müügil niisamuti nagu Eestis nõuka ajal – riiulites restide peal. Kust seda võib kasvõi palja käega katsuda ja võtta ning paberisse pakkida. Sama lugu on puu- ja juurviljadega, mis pole pakitud mitte kilesse, vaid võrkudesse. Inimesed lähevad koju, hulk võrke käe otsas. Täpselt nagu Eestis nõuka ajal.

Piim, mida Eestis veel kiles või pakkides müüakse, on Euroopas uue kombe kohaselt taaskasutatavates pudelites. Täpselt nagu vanasti nõuka ajal.

Euroopa söögikohtades on tavaline, et inimesed tulevad kohale oma klaaspurgiga, kuhu neile kas suppi või praadi pannakse. Jällegi – tuttav värk.

Muide, Euroopas on prügimajandus samuti säärane nagu meil nõuka ajal. Isegi eramurajoonides on prügikastid vaid tänavanurkadel, mida siis kord päevas või ülepäeviti tühjendatakse. Vanapaber kogutakse kokku eraldi ja koolides korraldatakse vanapaberi kampaaniaid, nagu nõuka ajal.

Ja siis need autod, millest Euroopas püütakse lahti saada ja autovaba elu elada. Kas tuleb tuttav ette? Loomulikult on autod kõrgelt maksustatud, nii et vaid vähesed jaksavad neid pidada. Enamus inimesi sõidab ringi busside ja rongidega.

Öeldakse küll, et Euroopa Liit pole nagu Nõukogude Liit, aga… Khmm… Kliimasõda toob Eestisse nõuka aja tagasi, vähemalt väliselt.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised