Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

USA kohus otsustas, et president Donald Trump ei tohi sotsiaalmeedias blokeerida tema suhtes kriitilisi kasutajaid. Eestis aga on blokeerinud Võru linnapea Anti Allas mitmeid kasutajaid ja sellele pole järgnenud mingeid sanktsioone.

Üks põhjusi, miks Anti Allas on olnud Võru linnapeana vaatamata fopaadele jätkuvalt populaarne on asjaolu, et ta käitub avalikkuses nagu pesueht diktaator: nii-ütelda käseb, poob ja laseb. Kõik kriitilised kasutajad on ta sotsiaalmeedias ära blokeerinud, et kõlama jääksid ainult tema suhtes positiivsed arvamused.

Niisamuti on Võru linnapea poolt nö ära ostetud Võru meedia. Kohalik leht Võrumaa Teataja hakkas kirjutama linnapea kohta positiivseid mesilugusid pärast seda, kui lehest ähvardati ära võtta linna kuulutused. See on ellujäämisraskustes kohaliku meedia jaoks elu ja surma küsimus ning selle nimel mängitakse kokku linnavõimuga.

Teine Võrumaal mõjukas väljaanne Lõunaleht tegutseb Võru linnavalitsuse majas – see asjaolu kõneleb iseenda eest. Pole vist raske aimata, miks Võrumaa Teatajas ega Lõunalehes ei ilmu ühtegi Võru linnapea suhtes kriitilist artiklit. Pärast viimast ämbrit – üle 3 miljoni maksnud kasutuskõlbmatu ja otseselt lapsevaenuliku keskväljaku valmimist – tuli kohalikust meediast kas kiidulaul või vaikne heakskiitev mõmin.

Eelnimetatud kahe konjunktuurse väljaande kõrval võtab üha enam võimust Võru Linna Leht, mida antakse välja Võru linna maksumaksja raha eest 16-leheküljelisena värvitrükis ja mis pannakse teadaolevalt KÕIKIDESSE Võru linna postkastidesse, isegi sinna, kuhu muidu reklaami ei viida. Leht kujutab endast puhtakujulist Võru linnavalitsuse propagandat ehk ajupesu. Ja see pole kusagil Venemaal ega Valgevenes aastal 1949, vaid Euroopa Liidus, Eesti Vabariigis, aastal 2019. Ja siis veel küsitakse, miks elu Eestis meenutab üha enam üht teist riiki ja ajastut.

LÕUNAEESTLANE

Täiendus: Lõunalehes siiski ilmus üks kriitiline kirjutis keskväljaku teemal –Muinsuskaitsjad šokis: keskväljak ei tohiks selline välja näha!

Kommentaarid

Viimased uudised