Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Arvestades olukorda, kus Eesti oli koroonaviirusega seoses veel kaks kuud tagasi, võib öelda, et eestlased on olnud väga tublid. Katastroofi-lähedasest olukorrast tuldi suhteliselt puhtalt välja.

Eelkõige väärivad loomulikult kiitust ja tänu eesti inimesed, kes järgisid hoolsalt juhiseid ja haigust edasi ei levitanud. Seetõttu õnnestus Eestis ära hoida selline katastroof nagu oli Itaalias või Hispaanias.

Tänu väärib ka valitsus, kes vaatamata survele ei andnud järgi ning kehtestas piirangud, mis aitasid viiruse lämmatada. Lähipiirkonnast valis Rootsi teise tee ja kuigi praegu on veel vara järeldusi teha, siis võib öelda, et see tee oli väga vale.

Kuigi terve maailm püüab mitte muutuda Wuhaniks, siis muutus Rootsi vabatahtlikult Wuhaniks. Rootsi on Põhjala must lammas, mis tõmbab tervele piirkonnale vett peale. Muidu oleks saanud kogu Põhjala piirkonna juba avada. Rootsi pommitab viirusega ka Soomet ja Soome kõige suurema nakatumisega piirkonnad on need, mis piirnevad Rootsiga.

Eestis oli Wuhanist veel hullemas olukorras Saaremaa ja on omamoodi ime, et sellest suhteliselt kergelt välja tuldi. Eks mõjutas ka see, et ülejäänud Eesti oli paremas olukorras, mistõttu sai Saaremaa patsiente viia ravile teistesse haiglatesse ja Saaremaale mandrilt abi saata.

Omamoodi ime oli ka see, et peaaegu Wuhaniks muutunud Võrumaa haiguse nii kiiresti seljatas. Praegu Võrus praktiliselt nakatumisi enam pole ja võib arvata, et suve jooksul haigus raugeb.

Mis veel öelda? Koroonaviirus on SARS (lühend inglisekeelsest väljendist ägeda hingamisteede põletiku kohta). Kagu-Aasias möllas SARS 2002-2003. aastal. See oli kole tõbi, aga tänu piirangutele õnnestus haigus summutada ning see rauges. Ülejäänud maailm jäi sellest puutumata.

Uue koroonaviirusega läks Hiinas teistmoodi, kuna mingil põhjusel lasi Hiina valitsus sellel levida üle maailma. Küll on aga uus koroonaviirus Hiinas nüüd summutatud. Pead ei või anda, aga on väga tõenäoline, et uue koroonaviirusega läheb samamoodi nagu SARS-iga seal, kus haiguse vastu võetakse ette karmid meetmed. See haigus pole naljaasi, aga kui kätte võtta, on võimalik sellest lahti saada. Vähemalt aastakümneteks.

Olge terved!

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised