Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Lõunaeestlasele saabunud siseinfo kohaselt on Eestis meedikute kaitsevahendid praktiliselt otsas ja pole teada, millal lisa saabub. See seab omakorda väga suurde ohtu Eesti meedikud.

Võib küsida, et kuidas, on ju lubatud kaitsevahendeid. Aga reaalsus on see, et need on kõik vaid lubadused, teine asi on reaalsus, mis on kahjuks väga kurb.

Veel kuu aega tagasi viskasid Eesti terviseametnikud koroonaviiruse üle nalja, kinnitades, et see ei kujuta Eesti jaoks mingit ohtu. Nüüd on käes kuritegeliku hoolimatuse ja hooletuse tõetund. Vastutajad on peitu pugenud, näiteks sotsiaalministeeriumi tervisevaldkonna asekantsler Maris Jesse. Varem võttis ta igal võimalikul juhul sõna, nüüd vaikib kui haud. Samamoodi vaikis president Kersti Kaljulaid, kelle ajakirjandus lõpuks avalikkuse ette tiris ja kes on teinud mõned hädised piiksud.

Koroonaviirus võib paljude jaoks olla naljaasi, aga seda mitte meedikute jaoks. Nende jaoks on tegemist elu ja surma küsimusega, seda näitab arstide, ja eriti noorte arstide suur suremus nii varem Hiinas kui nüüd Itaalias. Ja nii saab olema kaitsevahendite puuduse tõttu suure tõenäosusega ka Eestis.

Sel ajal, kui viirusepuhang Hiinat räsis ja oleks olnud aeg Eestis asjale tähelepanu pöörata ning kaitsevahendeid varuda, aeles Eesti president mööda maailma ringi, jõudes otsaga lausa Antarktikasse. Kui see pole kuritegelik hoolimatus oma riigi ja rahva suhtes, siis mis see on? Laiemas plaanis on koroonaviirus Eesti rahvusliku julgeoleku küsimus. President on see, kes vastutab Eesti kaitsmise eest.

Kahjuks on Eestis ametnikud nagu Jesse ja Kaljulaid justkui süüdimatud lapsed, keda tuleb karjatada ja kamandada. Antud juhul kulub ära soovitus: kui ei suutnud oma tööga toime tulla, siis hakake aga ise kaitsemaske õmblema!

Nii Hiinast kui Itaaliast on teada, et meedikutel on teistest suurem oht saada omale koroonaviiruse raske vorm. Seni pole teada, miks see nii on, aga arvatakse, et see tuleb suuremast kokkupuutest haigusetekitajatega. Koroonaviirus on väga kole haigusetekitaja, kordades ohtlikum kui gripp. Sel põhjusel peavad meedikutel olema väga head kaitsevahendid, mida tuleb päeva jooksul mitu korda vahetada. Kaitsevahendeid kulub palju, väga palju. Aga Eestil neid pole, sest president aeles ringi mööda maailma ajal, kui oleks tulnud rahva tervise peale mõelda.

Antud olukorras pole muud soovida, kui et Looja, hoia Eesti meedikuid!

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised