Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Europarlamendi saadik Indrek Tarand läks paar nädalat tagasi Toompeale EKRE meeleavaldust segama selleks, et kergitada sotsialistide kukkuvad toetust. Läks aga hoopis vastupidi: sotside toetus on vabalanguses. Tarand aitas sellele langusele omalt poolt veel kaasa.

Sotsid ongi kiiresti tagasi tõmmanud ja enam Tarandi asja ei puuduta, kuigi algul tõmmati hirmus kisa käima, justkui oleks EKRE toetajad tema korralekutsumisega pannud toime riigi reetmise.

Nüüd on Tarand justkui maa alla vajunud, teda polnud näha isegi Europarlamendi istungjärgul Strasbourgis ajal, mil seal üks pagulase taustaga noormees enam kui kümmet inimest tulistas ja mitu süüta inimest surma sai. Olgu lisatud, et Tarand pooldab seda, et ka Eestisse toodaks rohkem selliseid tulistajaid. Miks tema ja teised sotsid seda tahavad, on raske aru saada, nii nagu oli kunagi raske mõista Hitleri või Stalini tegusid. Aeg-ajalt kerkib esile teatud hulk inimesi, kel katus sõidab.

Üks selline poolearuliste kamp on Eesti 200 seltskond. Nemad kordasid nädalavahetusel rändeleppe-vastasel meeleavaldusel Tarandi tempu, aga tõmbasid veel väikse lapse mängu. Isa lennutas last nagu õletuusti, samal ajal ema filmis kõige seda eemalt. Õigusriigis võetakse sellistelt vanematelt laps käest ära, vähemalt ajutiselt, kuni on üle kontrollitud vanemate vaimne tervis. Eesti 200 aga, mis kunstnikelt kaubamärgi sisse vehkis, üritas oma tegevust veel õigustada. Tõsi on siin taga Isamaa esindajal Mart Luigel, kes märkis, et Eesti 200 liikmete provokatsioon rändepakti vastasel meeleavaldusel oli madalaim punkt, mida me iial Eesti poliitikas näinud oleme.

Need valimised on erakordsed selle poolest, et näitavad hästi, kui madalale võib inimene võimu nimel langeda.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised