Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eesti teedel ja tänavatel käib sõda, mille tulemusel hukkuvad kümned ja kümned inimesed. Eestis on kombeks süüdlasi otsida ja kaugele pole vaja vaadata – sotsid on need, kes organiseerisid hävitustöö, mis annab isegi kunagisele komparteile silmad ette.

Nimelt otsustas valitsus sotside eestvõttel möödunud aastal tõsta hüppeliselt alkoholiaktsiisi, eesmärgiga vähendada alkoholi tarvitamist ja suurendada eelarve laekumisi.

Kuivõrd aga sotsid on ise tunnistanud, et nad majandusasjadest suurt midagi ei jaga, aga asjatundjaid nad samuti ei kuulanud, siis läks vastupidi: alkoholi tarvitamine pööras pärast aastaid kestnud langust tõusule ning aktsiisitulud vähenesid järsult. Inimesed hakkasid massiliselt alkoholi tooma Lätist, lisaks veel suitsu ja kütust, nii et eelarveauk on ligi 200 miljonit eurot aastas. Kui siia lisada veel saamata jäänud tulu turismist, sest ka Soomest, Venemaalt ja Lätist saabuvate turistide arv on languses, ulatub summa hinnanguliselt 500 miljoni euroni aastas. See on päris suur raha, ligi 5 protsenti Eesti aastaeelarvest. Ja see on ainult ühe aasta kahju. Kogukahju Eesti äärealade kaubandusele,  turismile ja töökohtadele on mõõtmatu.

Võib ilmselt öelda, et Eesti taasiseseisvumise järgsel ajal pole ükski erakond Eestile nii palju kahju teinud kui sotsiaaldemokraatlik erakond. Nii suurt ämbrit lihtsalt ei meenu. Pole ime, et sotside toetus on järsus languses ja erakonna ministrid põgenevad üksteise järel ametist nagu rotid uppuvalt laevalt. Suuremast hävingust päästab sotse ainult asjaolu, et nad jagavad valitsusvastutust Keskerakonna ja Isamaaga. Sotsid tirivad sellega alla ka Keskerakonna ja Isamaa toetust ning sillutavad teed EKRE ja Reformierakonna ülivõimsale valimisvõidule järgmistel valimistel. Mida kauem sotsid valitsuses oma nägusid näitavad, seda tõenäolisem on stsenaarium, et järgmise valitsuse panevad kahekesi kokku EKRE ja Reformierakond. Kui Isamaal veab, siis võetakse kampa. Mis tähendab, et paari aasta tagusele nn vasakpöördele järgneb Eestis täielik suunamuutus – parempööre. See tundus veel aasta tagasi uskumatu, aga mida aeg edasi, seda tõenäolisem see paistab.

Seoses alkoholi tarvitamise tõusuga pole ime, et ka joobes juhtimine ja liiklusavariide arv on pööranud hüppelisele kasvule. Teedel ja tänavatel käib sõda, hukkuvad kümned ja kümned ilmsüüta inimesed. Asi on nii hull, et isegi politsei on võimetu sellele piiri panema. Kuivõrd valitsus ise oma vigu pole suuteline tunnistama ega parandama, siis jääb vaid loota järgmise aasta valimiste peale, mis toob võimule uued inimesed.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised