Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: RMK

Viimased aastad oli pidevalt jutt, et riigi üks suuremaid rahamasinaid RMK kolitakse Võrumaale. Sellest rääkisid poliitikud eri tasanditel. Ometi koliti RMK möödunud aastal vaikselt Lääne-Virumaale Sagadisse ja uut kolimist enam ette ei võeta.

Miks nii juhtus? Otsuste tegemise ajal oli võimul eelmine valitsus, kus jäme ots oli sotside käes. Sotsid valitsesid ja valitsevad seni Võrumaad, ehk nemad ka vastutavad maakonna käekäigu eest. Ent nagu teada, kulus sotside põhiline aur eri aktsiisitõusude ja sellega seotud jamade klaarimise peale. Sotside tähtsad ninad Kalvi Kõva ja Ivari Padar, kes muidu räägivad palju ja alati hästi tarka juttu, olid järsku häbelikud nagu peksa saanud penid. Viimasel ajal on nad üldse pildilt kadunud. Kõva löödi minema ka sotside peasekretäri kohalt. Sotsid kaotasid koha valitsuses.

Sellised asjad ei juhtu üleöö. Nagu teada, käis sotside sees juba mitu aastat suur madin Ossinovski ja Saare leeride vahel. Kalvi Kõva kuulus koos ülejäänud Võrumaa kambaga Ossinovski leeri. Ivari Padar on rohkem vaba radikaal, kes üritas suhteid klaarida. Nagu näha, polnud sahmerdamisest midagi tolku. Sotsid kaotasid kõik positsioonid. Aga rohkem kui Kõva ja tema kamba isiklikust tragöödiast on kahju sellest, et sel ajal kui Võrumaad valitsevad sotsid maid jagasid, otsustati RMK viia hoopis Lääne-Virumaale. See on reaalne ja väga suur kahju Võrumaale.

Seda enam on naljakas, et sotside kontrolli all olevad Võrumaa omavalitsused pärast lahingut kukkusid nö rusikatega vehkima ja RMK-d enda juurde taotlema. Tehes sellega end terve Eesti riigi ees lolliks. Aga nagu öeldakse, loll saab kirikuski peksa. Sama võib öelda Võrumaad valitsevate sotside kohta.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised