Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linnapea Anti Allas (paremal) ja sotside esindaja Toomas Sarapuu Võru gümnaasiumi ees valimispropagandat tegemas. Foto: erakogu

Sotside erakonnast tuleb üks paha uudis teise järel. Nüüd selgus, et sotside üks alustalasid, ettevõtlusminister Urve Palo lahkub päevapealt nii erakonnast, ministrikohalt kui üldse poliitikast. Selline poole mängu pealt lahkumine näitab, et inimene pidi olema ikka hingepõhjani pettunud.

Sotsides pole pettunud ainult Palo, kes on pärit, muide Lõuna-Eestist Värskast. Sotside reitingud näitavad, et pettunud on kogu rahvas. Sotside toetajate hulka on jäänud vaid erakonna enda liikmed ja nende sugulased, aga neidki pudeneb robinal laiali. Pole ime: nii rahvavaenulikku erakonda nagu sotsid ei mäletagi nõukogude-järgsest ajast. Ja kellegi peale pole isegi näpuga näidata: erakond on läbinisti mäda.

Kuigi Palo kiitis, et sai erakonnas palju ära teha, siis erilisi saavutusi pole märgata olnud. Hinnad on laes ja puudustkannatavate inimeste olukord seoses sellega hullem kui varem. Maksutõusud on toonud Eesti riigile igal aastal maksukahju 200 miljonit eurot või isegi rohkem. See kahju ja häda, mis sotsid on eesti rahvale kaela tõmmanud on varjutanud kõik muu. Mis on väga halb, sest sotsid peaks just inimeste heaolu eest seisma.

Bravuurikas propagandaminister Janek Mäggi soovitaks ilmselt sotsidel end praeguses olukorras põlema panna, aga kõik pole veel päris kadunud. Nagu öeldakse, mis ei tapa, teeb tugevamaks. Isegi Rahvaliit ei kadunud ära pärast seda, kui Villu Reiljan erakonna põhja lasi – partei tõusis EKRE-na tuhast ja kogub kiiresti populaarsust.

Sotsidel tuleb samuti läbida puhastustuli, et siis kümnekonna aasta pärast uuesti areenile tõusta. Enne seda on oodata, et erakonnast lahkub riburada veel inimesi ja praegusel kujul erakond kaob. Pärast seda peaks kõik sotsid võtma aja maha, tegelema mõnda aega sisekaemusega ja mõtlema, mis sai valesti tehtud ja miks.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised