Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

„Hoian kõik endale, hoian kõik endale, sest pole sul tarvis teada, mida ma teen!” Need Kukerpillide lustlikud laulusõnad tulevad meelde, kui tänasele Võru linnavolikogu istungile tagasi mõelda.

Kirjutasin juba varem, et sotside vats on täitmatu, ja täna sai see tõdemus ainult kinnitust. Nimelt krabasid nad endale praktiliselt kõik linnavolikogu komisjonide esimeeste ja aseesimeeste kohad, ainult majanduskomisjoni esimehe koht läks keskerakondlasest Jüri Miksile ning keskkonnakomisjoni aseesimehe koht reformierakondlasele Olev Lüütsepale. Revisjonikomisjoni puhul üritati teha nägu, et see antakse opositsioonile, esitades selle esimeeste kandidaatideks „lahkesti” Rein Peedumäe ja Tarmo Piirmanni, aga pärast selgus, et see on ainult sortside kaval silmamoondus, sest revisjonikomisjoni liikmeteks platseerusid kohe ka sotsid Halliki Karba, Helga Ilves ja Argo Mõttus. Ehk opositsioon võib ennast rihmaks pingutada, aga tolku ei ole sest miskit, sest sotse on revisjonikomisjonis kolm ja opositsionääre ainult kaks.

Kõige suurema ahnusega paistis sotside leerist silma Helga Ilves, kes krabas endale juhtiva koha suisa neljas komisjonis (haridus, kultuur, rahandus ja revisjon), temale järgnesid Halliki Karba kolme komisjonikohaga (keskkond, korrakaitse, revisjon) ja Juri Gotmans (majandus, rahandus, läbirääkimiste komisjon).

Naljakas on ka see, kellest komisjonide juhid said. No mida teab omale ebaseaduslikult Koreli oja äärde sauna ehitanud Halliki Karba korrakaitsest? Sellele kohale oleks palju paremini sobinud abipolitseinikuna tegev Anti Haugas Reformierakonnast. Või mis teab õpetaja Helga Ilves rahandusest? Purjuspäi autot juhtinud Jüri Miks majanduskomisjoni juhina paneb samuti kulme kergitama, eriti veel pärast seda, kui ta polnud nõus võtma komisjoni liikmeks Andres Kõivu poolt välja pakutud ettevõtjat Ain Penti. Opositsionääridel oleks olnud komisjonide juhtide kohale palju väärikaid kandidaate, kuid neid sinna lihtsalt ei valitud, sest sotsid tahtsid, nagu laulusalm ütleb, hoida kõik endale.

Kogu selle ahnuse juures oleks võinud vähemasti nii palju ausaks jääda, et revisjonikomisjoni kohad opositsioonile anda, kuid ka seda sotsid ei suutnud. Ilmselt oli ahnus lihtsalt nii suur, et südametunnistusele ei jäänud selle kõrval enam ruumi. Võimulolijad muutuvad sagedasti ahneteks ja eriti suur oht on selleks siis, kui tegemist on rumalate inimestega.

Õnneks on opositsioonil siiski ka teisi võimalusi linnavalitsuse rumalate otsuste vastu sõdida. Võtta volikogus sõna, avaldada ajakirjanduses arvamust. Loodame, et agarad opositsionäärid seda võimalust nüüd usinasti kasutavadki!

IRJA TÄHISMAA

Kommentaarid

Viimased uudised