Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kui paar kuud tagasi riigikogu valimistel tabas sotse suur häving, siis europarlamendi valimistel saadab neid küsitluste põhjal enneolematu edu. 

Mis siis lahti? Kuidas on võimalik, et sotsid on europarlamendi valimistel edukamad kui Reformierakond, mis sai paar kuud tagasi riigikogu valimistel sotsidest kolm korda enam hääli? Kas sotsid on tõesti paari kuuga oma toetust kõvasti tõstnud?

Tegelikult mitte. Suur vahe tuleb sellest, et erinevalt riigikogu valimistest on Euroopa Parlamendi valimistel õigus hääletada kõigil Eestis elukohta omavatel inimestel. See tähendab ka kodakondsuseta isikuid ehk nn hallipassimehi, samuti kõiki teisi välismaalasi, kes Eestis elukohta omavad.

See tähendab, et hallipassimeeste ja teiste migrantide häältega panevad sotsid end valimistel maksma. Sotsid on Euroopas migrantide üleüldised lemmikud ja seetõttu pooldavad sotsid ka migrantide sissetoomist, et kõik migrandid hiljem nende poolt hääletaksid. See on surnud ring, mis lõppeb paratamatult põlisrahvaste hääbumisega.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised