Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsid ja Reformierakond tegid Eestile nii rumalusest kui ahnusest karuteene, kui hakkasid kiirkorras aktsiise tõstma. Loodeti ei tea mida, aga tulemuseks oli piirikaubandus ja suur majanduslik kahju.

Eriti suur kahju tehti Eesti piirialadele, Lõuna-Eestile, kus kohalik kaubandus, väiksed poed üksteise järel välja surid. Seda kahju on võimatu rahas mõõta. Poodide kadumine pani veerema lumepalli, kus koos kaubandusega lahkusid inimesed, suleti koolid jne. Suur osa neist inimestest läks ära üle lahe Soome ja neid sealt tagasi saada on raske, kui mitte võimatu.

Tegemata jäid investeeringud, näiteks Võrumaa üks suuremaid ettevõtteid, Võru Tarbijate Ühistu tegi uue poe hoopis Tallinna külje alla Peetri külla, kuna Lõuna-Eesti tundus piirikaubandusega seoses äriliselt perspektiivitu. Tekkis absurdne olukord, kus Lõuna-Eesti ettevõtted pidid endal elu sees hoidmiseks mujale laienema. Töökohad liikusid niigi raskes olukorras piirkonnast välja.

Nagu nüüd välja tuleb, siis piisas praeguse valitsuse vaid väiksest tõukest, et piirikaubandusele lõpp teha. Piirikaupmeeste jutu järgi hinnad eriti ei langenudki. Aga valitsus näitas üle pika aja, et hoolib inimestest ja see mõjus.

Kui aus olla, siis enamus inimesi ei läinud Lätti kauba järgi mitte mõnekümnesendise hinnavahe, vaid suhtumise pärast. Sotsid ja Reform suhtusid lihtsasse inimesse ülbelt ja üleolevalt. Pole ka ime, et need kaks erakonda võimult minema kupatati ja sealt ilmselt veel kauaks eemal hoitakse. Nad lihtsalt ei vääri võimul olemist.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised