Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nii nagu sotside erakond meenutab parteiks pürgiv uus liikumine Eesti 200 kampa luusereid. Kel pole isegi õiget liidrit.

Kes seda karja siis juhib? Räägitud on Margus Tsahknast, kellelt pärineb idee Isamaa 2.0, siis kui ta veel Isamaa ja Res Publica Liitu (IRL) juhtis. Eesti 200 kopeerib paljuski neid IRL-i, praeguse Isamaa ideid, mida aga Tsahkna erakonna liidrina millegipärast ei suutnud ellu viia. Miks? Sest võrreldes näiteks Mart Laariga oli Tsahkna erakonna juhina hale vari. Ta ei suutnud oma erakondagi juhtida, rääkimata Eesti riigist. Nüüd pürgib kari tsahknaid Eesti riiki juhtima. Hoidku taevas selle eest!

Miks sellised kambad on riigi eesotsas ohtlikud? Hoiatav näide on sotsid, kes on samuti siit-sealt välja visatud või kõrvale jäänud, omal alal ja ametis ebaõnnestunud tegelaste kogum. Kes on punaste loosungite all rahvast hullutades võimule tulnud. Aga kelle kõrvade vahelt tuleb enamasti vaid sooja auru. Tulemuseks on see, et Eesti riik on vaatamata 100. aastapäevale ja rahvusvahelise majandusolukorra paranemisele jätkuvalt väga kehvas seisus. Aktsiiside laekumine on suures miinuses ning alkoholi tarvitamine tõusuteel. Eesti teedel sureb inimesi nagu kärbseid – mis on sotside väärastunud alkoholi- ja aktsiisipoliitika tulemus.

Muidu asjalik majandusleht Äripäev soovitas küll enne valimisi sotse, kes ei jagavat majandusest tuhkagi, aga olevat sellegipoolest halvematest parim valik. Praegu on Äripäev sotside koha pealt vait jäänud. Eestis pole kombeks oma vigu tunnistada, aga ääri-veeri siiski räägitakse, et sotside valimine oli viga. Elu näitab, et selline viga võib tervele riigile ja rahvale väga kalliks maksma minna. Sotside kõikevaldav rumalus viis Eesti alkoholitarbimises 10 aastat või isegi rohkem tagasi, hävitades kõik selle raske töö, aja, raha ja vaeva, mis aastate jooksul on kulutatud ja tehtud. Teedel ja tänavatel alkoholi massilise tarvitamise tõttu hukkunud süütute inimeste elude väärtust pole mõtet hakata kokku arvutamagi – see oleks lihtsalt väga suur ja piinlik number. Sotsid ei suudaks seda võlga Eesti riigile ja rahvale korvata isegi tuhande aasta jooksul.

Samasuguseks projektiparteiks nagu sotsid pretendeerib praegu Eesti 200, kasutades ära sotside toetuse järsku kukkumist ja lootuses sotside hääled omale saada. Aga tõesti – inimeste jaoks, kes on elus ja kõiges muus pettunud, pole enamasti abi mõne uue erakonna tekkimisest – neile võib soovitada teha üks väike tiir Lätimaal, et veenduda selles, et tunneli lõpus paistab siiski ka mingi valgus. Ja seda täiesti ilma sotside ning Eesti 200-ta.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised