Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Haanja poeröövel Markko Targamaa teel kohtusaali 23.10.2019.

Kuigi relvastatud röövi eest on ette nähtud vanglakaristus 3-15 aastat, pääses Haanja poeröövel üllatuslikult vaid 3 kuu pikkuse nn šokivangistusega.

Küllap küsivad palju, miks siis nii? Kohtus põhjendas Markko röövi sellega, et tal oli pulma-aastapäev, võttis selleks päevaks lapsehoidja ja lubas lapsehoidjale raha ära maksta. Kuivõrd tal polnud raha kusagilt mujalt võtta, siis otsustas poodi röövida. Mees kahetseb oma tegu ja lubab olla edasi tubli pereisa. Tal on neli väikest last.

Kohus kinnitas eile Markko ja prokuratuuri kokkuleppe, mille kohaselt istub Markko ära 3 kuud (sellest on juba üle poole istutud Võru arestimajas, aeg hakkas tiksuma pärast röövi ja kinnivõtmist 8. septembril) ning pärast seda on edasi tubli pereisa.

Markko enda jutust ja talle määratud karistusest jääb mulje, et Markko on tõesti sõnapidaja mees. Kui lubas raha ära maksta, siis ka maksis, olenemata viisist, kuidas ta selle raha hankis – gaasimaskis ja püssiga poodi röövides. Kõlab veidi kurjakuulutavalt, aga nii see oli. Tõsi, mees ütles, et tal polnud kavatsust kellelegi liiga teha. Samas oli röövi ajal poes pereema koos lastega, kes said ilmselt eluaegse vapustuse.

Markko kasuks räägib asjaolu, et ta on viimased 10 aastat olnud tubli mees. Ta on pärit Läänemaalt Vormsi vallast, kus ta pani kümmekond aastat tagasi toime koledaid kuritegusid ja istus selle eest isegi Tartu vanglas. Ent need kuriteod on tänaseks aegunud, karistused kustunud ja kohtu silmis on ta praeguse seisuga „varem kohtulikult karistamata”.

Minevik pole aga Markkot maha jätnud. Kuigi ta on Võrumaal elades end korralikult üleval pidanud, siis suri kaks aastat tagasi 2017. aastal Vormsil Markko isa. Nagu Markko ise seletas, siis pärast isa surma hakkas ta taas tarvitama narkootikume ning alkoholi. Haanja poeröövis kasutatud püss Mauser oli samuti saadud vanematekodust Vormsilt. Nüüd aga on Markko seoses kinnivõtmisega olnud poolteist kuud kaine ja ta lubas kohtus, et nii see ka jääb.

Jääme lootma, et ta oma sõna peab.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised