Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Võru linn

Võru linnavalitsuse poolt Tamula rannas vastu sügist kiiruga püsti pandud mängulaev näitab ilmekalt, mida oleks kesklinna väljakule vaja. Uuel ja hirmkallil kesklinna väljakul aga lastelinnas Võrus laste peale mõeldud pole.

Kui lastefestival kõrvale jätta, siis Võrus lastele just palju tegevust pole. Kesklinna pargis on mänguväljak, aga see piirdub ühe liivakasti ja mõne kiigega. See on kõik. Sarnaseid põnevaid tegevuskohti nagu Tamula randa pandud Rosilla kesklinnas ei ole, muudest kohtadest rääkimata.

Võru linnavalitsus küll kuulutas, et keskväljaku puhul arvestati linnaelanike arvamusega, aga tulemus seda ei peegelda. Või teistpidi: kui inimeste arvamusega oleks arvestatud, siis poleks olnud nii palju vastalisi. Kui Võru linnavalitsus reklaamib Võrut kui Eesti kõige lapsesõbralikumat linna, siis miks ei kajastu see keskväljakus?

Ilmselt sai linnavalitsus sellest ise ka aru, et keskväljakuga pandi puusse. Seetõttu püstitati Tamula randa kiiruga mängulaev Rosilla. Aga jällegi küsimus, miks vastu sügist ja miks Tamula randa? Hooaeg hakkab läbi saama, varsti algab kool ja see jääb inimeste liikumisteest kõrvale. Miks ei pandud laeva keskväljakule, millele pole aasta aega suudetud õiget rakendust leida? Kas siis Võru linnavalitsus lapsi ei usalda?

Siit ettepanek: koristada ära see rauakola keskväljakult ja panna sinna laste atraktsioonid. Lasta need teha Lõuna-Eesti puidufirmadel, sarnaselt juustuga, millega Võrumaa meistrid linna sünnipäeva puhul üle Eesti kuulsust kogusid. Siis oleks lastelinnal Võrul jumet.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised