Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Reformierakonna vastututundetu poliitika on ajanud Eesti täna seisu, kus vihale aetud rahvas on sunnitud valima EKRE-t.

Mitu aastakümmet Eestis Reformierakonna juhtimisel aetud vastutustundetu poliitika on ajanud ühiskonna seisu, kus viimseni ära kurnatud vihane rahvas on sunnitud valima EKRE-t. Nüüd peavad kõik teised tegelema Reformierakonna vigadega: meelitama välismaalt tagasi neid, kelle Reformierakond sinna ajas.

Eriti iseloomulik on Reformierakonna juhi Kaja Kallase sisukoht, milles ta ütleb, et koostöö EKRE-ga on välistatud. Mis sisuliselt tähendab seda, et Reformierakond viskab üle parda kõik need inimesed, EKRE valijad, kelle Reformierakond ise eelnevate aastakümnete jooksul hätta jättis. Kes on kurnatud ja vihased ning seetõttu toetavad EKRE-t, kes lubab ühiskonnas mingitki muutust.

Reformierakonnast äsja välja astunud ja ilmselt EKRE-ga liituv Igor Gräzin ütles selles mõttes õigesti, et Reformierakond on minetanud oma ideaalid. See tähendab, et Reformierakond hakkas ise pidurdama ühiskonnas muutusi ja reforme, mis tõi kaasa nõuka ajaga võrreldava stagnatsiooni.

Kriitikutel on õigus, et makse hakkas Eestis tõstma Reformierakonna valitsus. Reformierakonna viha EKRE suhtes on samuti arusaadav, sest EKRE lubab langetada neid makse, mille Reformierakond kehtestas. Praegune Keskerakonna juhitav valitsus pole makse tõstnud, aga pole ka langetanud, mistõttu on inimeste olukord, eriti maapiirkondades väga kehv ja sajad miljonid eurod voolavad jätkuvalt igal aastal riigist välja.

Maksud on aga üks väheseid asju, mis liikmesmaadel on Euroopa Liidus võimalik muuta. Ja seda saab teha praktiliselt üleöö, nii nagu tõsteti Eestis Reformierakonna valitsuse ajal käibemaksu üleöö kahe protsendipunkti võrra ja on sinna jäänudki. Käibemaksu tõus aga lõi just vaesemaid inimesi, kelle põhiline sissetulek kulub esmavajaliku: riiete ja toidu peale, mis on Eestis 100-protsendiliselt käibemaksuga maksustatud. See on omakorda suurendanud Eestis vaesust.

Reformierakond, mis algselt tuli turule kui muutuste ja reformimeelne erakond ja hoidis maksud madalad on muutunud iseenda karikatuuriks, mis tegutseb Eesti riigi ja rahva huvidele vastu.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised