Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Öeldakse, et kes teisele nime annab, see ise seda kannab. Reformierakonna juht Kaja Kallas põhjendas poolte valitsuse liikmete lahtilaskmist sellega, et nad on venemeelsed. Tegelikkuses on kõige venemeelsem erakond Eestis Reformierakond.

Võib küsida, et kuidas nii – Kallas ju kirub Venemaad! See on õige. Aga Venemaa kirub samuti Läänt ja süüdistab Läänt kõigis hädades. Nii nagu süüdistab Reformierakond hädades kogu aeg kõiki teisi.

Sarnaselt Venemaaga on Reformierakonna taktika: kel jõud, sel õigus. Vastastest sõidetakse teerulliga üle. Reformierakond Eestis on nagu Ühtne Venemaa – tahab olla kogu aeg võimul ja iga hinna eest.

Praegu riigikogus toimuv on Reformi venemeelsuse ehe näide. Nagu kirjeldas riigikogu liige Jaanus Karilaid, siis on Reform esitanud lastetoetuste tõstmise eelnõule ligi 1200 muudatusettepanekut. Ühe päevaga jõuti menetleda 63 muudatusettepanekut, mis tähendab, et 1128 muudatusettepanekut vajavad veel läbi arutamist. See pole mitte ainult laste ja perede, vaid demokraatliku riigikorra mõnitamine.

Mida see meenutab? Õige, praegust olukorda Ukrainas. Kus Ukraina poolel on nii õigus kui õiglus, aga venelane rullib lihtsalt massiga üle. Lootes, et kes tugevam, sel õigus. Samamoodi käitub Eestis Reform.

Loomulikult pole see Reformil mingi uus tunnus. Nii on see olnud juba viimased vähemalt 15 aastat. Nii-umbes 15 aastat tagasi lubas Reform, et Eesti jõuab 15 aastaga Euroopas 5 jõukama riigi hulka. Rahvas uskus ja hääletas valimistel Reformi poolt. Tegelikkuses langes Eesti 5 vaesema hulka ja püsis seal pikalt. Vahepeal rabeles välja, aga nüüd Reformi juhtimisel langeb ilmselt uuesti tagasi kõige vaesemate hulka. Kuidas Reform seda suudab – kõik ära rikkuda ja seejuures ikka võimul püsida – see on ausalt öeldes mõistatus.

Miks on Venemaa jätkuvalt vaene maa, kuigi eelduste poolest võiks olla maailma jõukaim? Põhjused on laias plaanis samad mis Eestis.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised