Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peaminister Jüri Ratas, kes võibolla pärast valimisi enam valitsusjuhina ei jätka, tegi enne areenilt lahkumist žesti oma poliitilisele ristiisale Edgar Savisaarele ja vabastas ta süüdistusest.

Praeguse Keskerakonna valitsuse soov erakonna pikaajaline liider vastutusest puhtaks pesta vahetult enne valimisi on lihtsalt liiga läbinähtav, et selles mitte kahelda. Eestis pole saladus, et on poliitilised jõud, kes soovivad Savisaare karistamist ja on need, kes seda ei soovi. On üsna selge, et Keskerakond ei vaata hea pilguga sellele, kui erakonna asutaja ja pikaajaline juht kohtupingis, või mis veel hullem, trellide taga istub.

Pole saladus, et kõik praegused Keskerakonna liikmed on Edgar Savisaare õpilased, tema poolt välja õpetatud ja koolitatud. Võimalik, et Savisaare vahepealne üle parda viskamine oligi kaval trikk, nii-ütelda Trooja hobune, eesmärgiga võimule pääseda. Võimulolijatel on omakorda võimalus mõjutada kohut ja prokuratuuri.

Praegune stsenaarium on veel kõige hullem: Savisaar on tunnistatud puhtaks kui prillikivi ning Keskerakond valitseb nii Toompeal kui all-linnas. Absoluutne võim riigis. Pole võimatu, et Savisaar naaseb poliitikasse võimsamana kui kunagi varem.

Nüüd on üsna selge, miks lahkus töölt Savisaare asjaga tegelenud Riigiprokuratuuri juhtivprokurör Steven-Hristo Evestus. Võib arvata, et ta teadis ette, mis mängud käivad ja et Savisaar on kavas vastutusest vabastada. Sellega visati kogu Evestuse elutöö, viimase 10 aasta tegevus prügikasti. Mitte ainult Evestuse, terve prokuratuuri töö. See meenutab juba nõukogude aega, aga kahjuks on elu Eestis vajumas vanadesse rööbastesse. Kus kehtib telefoniõigus ja inimestel pole häbiraasugi.

Savisaare vastutusest vabastamine ja tema jüngrite üle kohtupidamise jätkamine kinnitab vana ütlust, et suured sulid tõllas, väiksed võllas. Õigusriigis seda olla ei tohiks ja õigusriikides midagi säärast polegi, mis näitab, et Eestil on sinna veel pikk tee minna. Sarnane olukord on Danske afääri uurimisega. On selge, et sajad miljardid eurod ei saanud liikuda pangas ilma juhtkonna teadmata ja juhtkond on see, kes vastutab. Millegipärast aga tegeleb prokuratuur väikeste kaladega. Kui aga prokuratuur enam suurte kaladega ei julge tegeleda, siis ongi nõukogude aeg tagasi. Seda ilma SRÜ-ga liitumatagi.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised