Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: uueduudised.ee

Eestist Lätti minejaid kontrollitakse, aga inimesi, kes tulevad Läti poolt Eestisse, neid ei kontrollita, sest Eesti poolel keegi kontrolli ei teosta, kirjutab arvamusloos riigikogu liige Uno Kaskepit.

Järgneb Uno Kaskpeiti arvamuslugu:

Valga ja Valka vahel on Läti piirivalve kehtestanud piirikontrolli Eesti poolt saabuvatele inimestele. See kontroll algas juba 1. veebruarist. Need inimesed kes tulevad Läti poolt Eestisse, neid ei kontrollita sest Eesti poolel keegi kontrolli ei teosta! Eesti poolel suuremates kauplustes Maximas, Selveris ja Rimi on lätlasi palju. Tullakse jalgsi ja autodega, sest keegi neid ei kontrolli ja mingeid nõudmisi ja piiranguid kehtestatud ei ole.

Veebruaris toimunud infotunnis selgitasin peaministrile Valga ja Valka piiril toimuvat olukorda: „Valga ja Valka vahel teostab Läti piirivalve juba kolmandat nädalat kontrolli Eesti poolt saabuvatele inimestele. Valga valla elanik peab interneti teel tegema piiri ületuseks loa ja see kehtis 10 päeva. Alates märtsi algusest peab lisaks eelnevale loale olema ka kaasas tõend, et koroona proov on tehtud ja see on negatiivne. See paberkandjal proov kehtib ainult 72 tundi ehk kolm päeva.“

Minu küsimus oli järgmine: „Milline on Teie seisukoht, kas lasete lätlastel edasi vedada viirust Eesti poolele või kehtestate samuti piirikontrolli lätlastele? Eesti poolel on kõik toidupoed iga päev lätlasi täis!“ Peaministri vastus minu küsimusele oli ümmargune null! Ta jutustas Läti väiksemast nakatumise protsendist ja kõigest muust, kuid sellest, miks meie poolt ei ole püstitatud mingeid nõudmisi lätlastele, kes tulevad Eestisse, ja miks me ei kontrolli neid, sellest ei olnud juttu mitte üks sõna. Vastust ma oma küsimusele ei saanud. See näitab, milline on peaministri ja kogu valitsuse seisukoht Lõuna-Eesti rahva suhtes.

Lätlased las käivad vabalt meil ja mõni võib tuua ka nakkust, küll Lõuna-Eesti rahvas tegeleb sellega ise! Märtsikuu alguses küsisin uuesti peaministrilt olukorra kohta Valga ja Valka piiril. Vastus oli samasugune mitte midagi ütlev. Praegu on juba aprillikuu ja lätlased ei ole ikka veel võtnud Valga ja Valka vahel maha piirikontrolli. Lätlased jalutavad vabalt Eesti poole, kuid meie inimestele on seatud erinevad piirangud.

Kurb, aga midagi ei ole teha, peame elama selle üle ja lootma et tulevik toob meile targemad inimesed juhtideks, kes hoolivad ka Lõuna-Eesti rahvast rohkem.

Viimased uudised