Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mõned kuud tagasi, vahetult enne riigikogu valimisi tuli avalikuks Eesti seos laiaulatusliku rahvusvahelise rahapesuga. Kohe pärast seda pandi mängima natsi-plaat.

Veel aasta aega tagasi polnud kellelgi sooja ega külma sellest, et mõned EKRE liikmed rahvuslike avaldustega esinesid. Rahvuslasi on igas erakonnas, absoluutselt iga erakonna liikmete kohta võib rääkida samasuguseid jutte kui praegu räägitakse EKRE kohta. Ja absoluutselt iga erakonna ministrikandidaatide hulgast leiaks kellegi, kel on perevägivalla kahtlus. Ja kui polegi, siis annab selle kahtluse alati tekitada, jutud liikuma lasta, ajakirjanduse koerad peale saata.

See, mis tegelikkuses toimus, oli puhas poliittehnoloogia. Vahetult enne valimisi, kõige ebasobivamal ajal tuli Reformierakonna jaoks kõige suurem pauk – nende valitsemise ajal pesti läbi Eesti miljardeid eurosid. Kremli ja Ida-Euroopa türannide raha. Selliste asjade eest võib USA-s tuhandeks aastaks trellide taha minna, Eestis ilmselt mitte, kuna puuduvad vastava pädevusega uurijad, aga poliitiline häving oleks olnud enam kui kindel.

Pärast rahapesuskandaali sai Eestist ühtäkki paaria. Rahandusringkondades, investorite hulgas ei räägitud enam Eestist kui edumeelsest e-tiigrist, vaid kui kuritegelikust ja roiskuvast keskkonnast, millest kõik eemale hoidsid. Eestis rahapesuga näppe kõrvetanud Skandinaavia pangad tõmbasid üksteise järel oma esindusi Eestist välja ja see protsess jätkub. Investeeringud Eestisse peatusid nagu kiirrong oleks vastu seina põrganud. Mitte keegi ei julgenud enam Eestiga tegemist teha. Kremli rahapesu uurinud investor Bill Browder hakkas rääkima, et sellises mahus rahapesu ei saanud toimuda ilma toonase Eesti valitsuse teadmata.

Kes seal valitsuses siis olid? Toona, suure rahapesu aastatel 2007-2015 oli Eestis võimul Reformierakond. Eestis ja mujal maailmas hakati juba näitama näpuga Reformierakonna peale. Kõik see ennustas Reformierakonnale kiiret lõppu. Ja siis tõmmati käima EKRE natsi-plaat.

Kõik see halb, mis tegelikkuses tuli Eestiga seotud rahapesust, nagu investorite ja investeeringute ärakukkumine, keerati EKRE ja natsluse kraesse. Ning EKRE neelas lihtsameelselt selle sööda alla. Mitte ainult EKRE, vaid teised ka. Toona valitsuses olnud sotsid, sotside president Kersti Kaljulaid, ekspresident Toomas Hendrik Ilves, kõik tormasid süüdistama ja tümitama EKRE-t. Ja EKRE hakkas mängima kaasa, tiivustatuna sülle langenud ootamatust tähelepanust. Stiilis, et oleme jah natsid, mis siis. See andis teistel hoogu juurde.

Kuigi, nagu öeldud, pole EKRE mingi natsipartei. Kaugel sellest. Aga Reformierakonna osav spinn töötas, see läks elama, paljuski tänu Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi ja teiste tähtsate Euroopa poliitikute sekkumisele. Nad röökisid üle kogu maailma nagu viimased Pronksiöö pätid: natsid, fašistid!! Osa tegid seda hirmust, osa jooksid lihtsalt kaasa, osa olid võibolla ise rahapesuga seotud või mingit raha saanud – raha läks ju läbi Eesti lobby tegemiseks Brüsselis – oma osa oli isegi saanud endine Briti peaminister Tont Blair. Ilmselt paljud teised ka, kelle kohta me veel kuulnud pole. Liikusid ju miljardid dollarid, mille saatust praegu uuritakse – kummalisel kombel mitte Euroopas, vaid USA-s.

Tulemus on see, et kõikse Eesti hädade põhjustaja ja patuoinas on ühtäkki EKRE. See partei, mille kohta veel aasta tagasi põlastavalt öeldi, et Rahvaliidu riismetele ehitatud endiste kolhoosimeeste partei. On nüüd ühtaegu vaata et kõige suurem ja võimekam natsipartei terves maailmas. EKRE-t pekstakse samamoodi nagu nõuka ajal süüdistati kõiges lääne roiskuvat imperialismi. Kui vaja, siis patukoti leiab alati. Kuigi kõik teadsid, et nõukogude liit oli ise roiskunud. Nii nagu on tegelikkuses Eesti viimase kümnendi hädade ja roiskumise põhjustaja Reformierakond, kes aga mängis valimistel osavalt palli EKRE väravasse ja tahab nüüd ise tagasi riigitüüri juurde pääseda.

LÕUNAEESTLANE

Kommentaarid

Viimased uudised