Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Peaminister Kaja Kallas on mitmel korral öelnud, et pole kursis sellega, mis toimub tema abikaasaga seotud firmades, kuhu ta samas on ise oma raha investeerinud, sadu tuhandeid eurosid.

Mis on aga üllatav, et kõige selle teadmatuse juures teab Kallas täpselt, et tema abikaasa firmades pole sanktsioone rikutud. Kust siis selline teadmine tuleb?

Siit joonistub välja kõige ohtlikum asi: Kallas on Euroopa Liidu riigi liidrina ise sanktsioonide tegemise ja otsustamise juures. Ta saab Euroopa Liidu nõukogus vastvaid otsuseid muuta või kujundada.

Nagu on öelnud Isamaa esimees Urmas Reinsalu, on Kaja Kallas Eestis blokeerinud otsuseid, mis tema ja ta abikaasa äri kahjustavad. Kus on garantii või kindlus, et Kallas ei aja sama asja Euroopa Liidu tasemel?

Ehk siis tegemist võib olla korruptsiooni juhtumiga kõige kõrgemal Euroopa Liidu tasemel. See pole ainulaadne juhtum, kui arvestada, millise korruptsiooniga olid seotud Euroopa Liidu sotsidest juhid.

Kallase kõnepruuk on juba nagu kurjategijal, öeldes: Kui see asi juba välja tuli. Kurjategijad loodavad oma musti tegusid toime pannes sellele, et see välja ei tule.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised