Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsialistide loosungid on alates oktoobrirevolutsioonist Venemaal ja Eesti Töörahva Kommuunist olnud lubadused inimeste elu paremaks teha. Tegelikkuses pole aga sotsialistid kellegi elu paremaks teinud, sellest ka praegune kriis Euroopas. Põhjus on tegelikult lihtne: kui sotsid inimeste elu parandavad, siis neid keegi enam ei valiks.

Nüüd võib tekkida küsimus, et miks siis sotse valitakse, kui nad tegelikkuses pole huvitatud inimeste elujärje parandamisest. Põhjus on samuti selge: sotsid pakuvad raskel ajal inimestele tröösti, räägivad ja lubavad seda, mida inimesed kuulda tahavad. Ühelt poolt lohutavad ja patsutavad õlale, teiselt poolt võtavad läbi kõrgete maksude viimsegi toiduraasu. Geniaalne, kas pole!

Riigi ja rahva jaoks on hukutav, kui sotsid pikalt võimule jäävad, sest siis kerkivad maksud talumatult kõrgele, mis terve ühiskonna kinni kiilub. Eestil on ses osas olemas kogemus nõukogude ajast, mis lõppes sellega, et poed olid tühjad ja inimestel polnud kütet, millega eluasemeid kütta või autosse tankida. Kõik kaubad olid lõpuks talongide peal. Uskumatu, aga nii see oli. Sotsialistlikku roosamannat aeti selle kõrval nii et kõrvad jooksid vett.

Hea näide on ka praegune Eesti elu, mis on kiduma jäänud vaatamata sellele, et eestlastel on parim haridus maailmas ning eeldused olla maailma liidrid igas mõttes. Miks siis asjad ei arene? Majandus on kännu taga kinni ja raha voolab riigist välja, sest maksud tõsteti liiga kõrgele. Sinna auku kaovad ka Eesti inimeste pensionisäästud – saatuse irooniana mõtles selle „geniaalse” skeemi välja tänane juhtiv sots Eiki Nestor.

Madalamal tasandil on hea näide Võru linn, kus sotsialistlik linnavalitsus pumpab kümneid tuhandeid propagandasse ja ehitab Potjomkini küla, samas kui inimesed üha rohkem virelevad ja noored jooksevad minema, sest uusi ideid arenguks pole. Isegi sellele, mis on, sõjaväebaasile loobitakse kaikaid kodaratesse. Pole ime, et kaalutakse juba väeosade Võrust äraviimist. Kaovad nii töökohad kui raha.

Sotside puhul on tüüpiline ka see, et nad ei vastuta kunagi mitte millegi eest ning süüdistavad kõiges alati teisi. Neil jookseb reeglina jutt hästi, aga ainsad teod ja tulemused on massilised repressioonid. Nagu nüüd on juhtunud Eestis aktsiisidega. See on üldteada tõde, et kõrged maksud laastavad ka kõige jõukama ühiskonna. Ometi seda tehakse. Mida kehvemalt inimesed Eestis elavad, seda paremini läheb sotsidel.

Kui vaadata Eesti sotse, siis enne poliitikasse tulekut on nad olnud enamasti kas töötud või keskpärased ametnikud. Poliitika on neil võimaldanud leida omale tasuv töökoht. Ja esimesena asjana võimule saades mõtlevad nad oma taskute täitmise peale. Mida rohkem sotse Eestit juhib, seda vaesem on eesti rahvas – ja nii imelik kui see ka pole – seda rohkem valitakse neidsamu sotse.

LÕUNAEESTLANE.

Kommentaarid

Viimased uudised