Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eestis on koroonaga nakatumiste arv viimaste päevade põhjal kõige kõrgem terves maailmas, aga koroona osas käib meeletu salatsemine. Mis on asja point?

Kui veel eelmisel aastal tuli omavalitsustest infot koroona olukorra kohta, siis nüüd enam mitte midagi. Täielik blackout, nagu Estonia laev enne uppumist. Inimesed ei tea, mis toimub nende külas, linnas, omavalitsuses või terves riigis.

Näiteks Soomes, kus nakatumiste arv elanike arvu arvestades on 10 korda väiksem kui Eestis, annavad piirkondlikud valitsusasutused ja omavalitsused ning isegi haiglad regulaarselt infot koroona olukorra kohta. Näiteks nakatumistest hooldekodudes, ettevõtetes, koolides ja lasteaedades. Kui on tõsisem puhang, siis antakse jooksvalt selle kohta infot. Eestis aga midagi sellist pole. Vastupidi, iga infokildu tuleb vägisi välja pressida, justkui oleks koroona kohta info pärimine mingi kuritegu.

Nagu kirjutab Isamaa saadik Sven Sester, siis käib tõe varjamine kõige kõrgemal tasemel. Kui veel eelmisel aastal ja eelmise valitsuse ajal said riigikogu liikmed regulaarselt ülevaateid koroona olukorra kohta ja mingit salastatust polnud, siis nüüd saab infot vaid väike ring ja info on salastatud 5 aastaks. Mida põrgut? Nagu Sester õigustatult küsib: „Või peaks arutama ekspertidega tänaseid koroonaviirusega seotud probleeme viie aasta pärast?”

Mida kuradit me salatseme olukorras, kus nakatumiste arv elanike arvu arvestades on kõrgeim terves maailmas?

Viimased uudised