Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Jaahh, olid ajad! 2017. aasta maikuus otsis värske peaministrikandidaat Kaja Kallas Reformierakonna kodulehel võimalusi korruptsioonist vabanemiseks, pealkirjastades oma manifesti järgmiste sõnadega: „Lihtne lahendus korruptsioonist vabanemiseks.” Asja sisu oli see, et Keskerakonna poolt juhitud Tallinna linnavalitsus on üdini korruptantlik ning korruptsioonist tuleb vabaneda iga hinna eest.

Nii. Hüva! Lendame raketikiirusel aastasse 2021! Mida me näeme. Kunagi Jeanne D’Arci uljusega korruptsiooni vastu võidelnud poliitik istub laialt naeratades Keskerakonna ühe juhtivkorruptandi Mailis Repsiga ühise laua taga ning räägib koalitsiooni moodustamisest võrdsetel alustel!

Kas on plaan Keskerakonnaga ka korruptsioonis võrdseks saada?, tahaks seepeale küsida. Mida muud arvata, kui korruptsiooni-, vabandust, koalitsioonikõnelusi, alustati vaid päevake pärast Keskerakonna järjekordse korruafääri ilmsikstulekut? Ei mallatud isegi ära oodata uurimise lõpule viimist. Kohe korruptantidega tulistvalu ühte paati. Eesti ajaloos ei ole vist teist sellist palava korruptsiooniarmastuse näidet olnud kui nüüd Reformierakonna armastusavaldus Keskerakonnale!

Kuid ega Reform isegi niiütelda puhas poiss ole. Meenuvad Siim Kallase varastatud miljonid, kilekottidega erakonna kassasse viidud must raha, Danske panga rahapesu afäär, millega seotud endine rahandusminister Jürgen Ligi, ning palju muud. Sarnane otsib ikka sarnast ning nüüd ongi nõnda juhtunud,et Eesti poliitika kaks kõige suuremat korruptanti, Ref ja Kesk, on kenasti koos. Ja saavad koos riigi ning rahva tagant varastama hakata.

Mis aga meie vaesest Eesti riigist saab, kui kaks suurvarast nüüd mestis riiki juhivad? Ma ei tea, mina karjun küll appi. Loodan, et politsei on tubli ning võtab kahel kurjamil kõvasti kratist kinni ega hellita neid. Presidendile, nagu teate, me loota ei saa, sest too hakkas kohe punastades rõõmustama, et tehke jah korruptantidega valitsus. No eks ta on Kallasega suur sõber ka.

Nii nahaalset korruvärki pole Eestis olnudki. Eesti politsei, me loodame sinu peale! Ainult sina saad veel meie riigi ära päästa! See ongi lihtne lahendus, kuidas korruptsioonist vabaneda.

IRJA TÄHISMAA

Viimased uudised