Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Lääneriigid lubasid nendega koostööd teinud afgaanidele, et nad võetakse kaasa, ja nüüd maksab see kätte.

Lääneriigid andsid afgaanidele lubadused kohe pärast seda, kui selgus täpne aeg, millal USA tõmbab väed Afganistanist välja. See oli juba mitu kuud tagasi. Pärast seda tahtsid kõik lääneriikidega koostööd teinud afgaanid lahkuda.

Pole siis ime, et Talibanile ei avaldatud mingit vastupanu. Vastpidi, afgaanid aitasid Talibani edenemisele kaasa, kuna nad teadsid, et siis pääsevad nad kiiremini riigist minema. Pääsevad läände hea elu peale.

Mis oleks olnud alternatiiv? Minna sõtta Talibani vastu, mis kestaks aastakümneid ja mille tulemus oleks ettearvamatu. Seetõttu oli ülim rumalus oodata, et ükski afgaan oleks Talibani vastu välja astunud.

Afgaanid, kes on 20 aastat kestnud lääneriikide okupatsiooni jooksul harjunud sellega, et rikkad ameeriklased maksavad, tahavad, et senine elu jätkuks. Loomulikult ei soovi nad Talibani režiimi, mis pooldab kõiges ülimat askeetlikkust ja lihtsat elu. Ei mingit rikkust ega luksust. Pole siis ime, et esimene, kes jalga lasi talle lääneriikide poolt antud rahaga oli president Ashraf Ghani.

Sotsiaalmeedias on avaldatud pilte USA-ga koostööd teinud Afganistani kindralite poolt maha jäetud kodudest, kus on kullast mööbel ja vetsupotid. On selge, et Taliban poleks lubanud neil sellise elu jätkumist.

Lääs külvas nendega koostööd teinud afgaanid rahaga üle ja lubas nad lahkudes kaasa võtta. Ja siis oodatakse, et nad lähevad Talibani vastu sõtta. Sedasi mõelda pole naiivsus, vaid pesueht lollus. Pole siis ime, et Lääs käis oma võttest selili ja nüüd on olukord nii hull, et minema ei pääse isegi ameeriklased ja teised lääneriikide kodanikud.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised