Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna 77 aastat tagasi, 14-17. juunil 1941. aastal pandi eesti rahva peal toime koletu kuritöö, kui ligi 10 tuhat inimest, nende seas valdavalt naised, lapsed ja vanurid sõidutati sunniviisiliselt loomavagunites Siberisse uudismaale.

Sellise stalinistliku rahva ühest kohast teise liigutamise eesmärk oli selge: lõigata rahval juured läbi, et piirata teovõimet. Suretada rahvast. Sama eesmärk oli juutide koonduslaagritesse saatmisel. Natsid võtsid oma laagrite puhul šnitti stalinistlikult Venemaalt, kus inimesi oli nende rahvuse ja muude tunnuste alusel küüditatud laagritesse juba aastakümneid.

Kuigi mõned lõuapoolikud on küüditamist võrrelnud turismireisiga, võib seda täie õigusega pidada Eesti oma holokaustiks. Eestist küüditati inimesi nende rahvusliku kuuluvuse põhjal ja eesmärk oli rahva hävitamine.

Küüditamiste puhul on avaldatud arvamust, et kaua võib seda meelde tuletada. Nii nagu juudid ei unusta kunagi nende peal toime pandud kuritegusid, ei tohi seda teha ka eestlased. Ja seda mitte lihtsalt seepärast, et vana ja koledat asja meelde tuletada, vaid selleks, et sellist asja enam kunagi ei juhtuks.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised